Школяр зламав email і отримав доступ до особистих даних глави Національної розвідки США

Школяр зламав email і отримав доступ до особистих даних глави Національної розвідки СШАЯк повідомляють американські ЗМІ, глава Національної розвідки США Джеймс Клеппер став жертвою хакерів, які змогли зламати його особисту електронну пошту і отримати доступ до персональних мережевим облікових записів.

Що трапилося
З журналістами видання Motherboard зв’язався хакер під ніком Cracka — він заявил, що зміг отримати доступ до цілого ряду облікових записів, що належать Клепперу, включаючи його особистий email (а також пошту дружини Клеппера), аккаунт в системі інтернет-провайдера, а також домашньому телефону керівника спецслужби. В результаті, як заявив хакер, йому вдалося змінити налаштування таким чином, що кожен телефонний дзвінок в будинок Клеппера перенаправлявся в офіс Руху за звільнення Палестини.

«Я впевнений, вони навіть не зрозуміли, що їх зламали», — сказав Cracka в онлайн-чаті з журналістом Лоренцо Франческіні-Бикьерай (Lorenzo Fraceschini-Bicchierai). Проте прес-секретар служби Національної розвідки США заявив, що відомство і сам Клеппер в курсі злому і передали інформацію у відповідні органи. Будь-які додаткові подробиці він повідомити відмовився. У ФБР також відмовилися коментувати атаку на Клеппера.

Хакер також надав журналісту телефонний номер, який за його запевненням, належить Клепперу. Коли Франческіні подзвонив по ньому, трубку зняв Підлогу Ларуди (Paul Larudee), співзасновник руху за звільнення Палестини. Він повідомив, що дзвінки на домашній номер Клеппера» надходять в його офіс на протязі години. За його словами один з тих, що дзвонили сказав, що знаходиться в будинку високопоставленого розвідника.

Згідно публічної інформації переданий хакером телефонний номер справді належить дому Клеппера. Cracka також надав журналістам інший номер, який, як він стверджує, належить дружині голови Нацрозвідки Сьюзан. Коли журналіст зателефонував по цьому номеру, трубку зняла жінка, яка заявиа, що вона «не Сьюзан, але вона зателефонує», проте цього не сталося.

Також на підтвердження факту злому Cracka висунув ряд скріншотів особистих поштових записів Кльопперів а також їх аккаунта в Verizon FiOS, однак підтвердити їх достовірність самостійно журналісти не змогли.

Школяр зламав email і отримав доступ до особистих даних глави Національної розвідки США

Також хакер відправив журналістам логи телефонних викликів на домашній номер Клеппера — в списку знайшовся номер Вонны Хиатон (Vonna Heaton), керівника Ball Aerospace, яка раніше була одним з керівників Національно агентства геопросторової розвідки США. Зателефонувавши за цим номером журналіст дійсно зв’язався з Вонной Хітон, однак вона відмовилася відповідати на які-небудь питання.

Школяр проти Національної розвідки
Хакер Cracka, атакував главу Нацрозвідки США, є членом групи під назвою «Crackas With Attitude» (CWA). У жовтні 2015 року саме ця група взяла на себе відповідальність за злом email-облікового запису директора ЦРУ Джона Бреннана. Зловмисникам вдалося отримати доступ до декількох онлайн-інструментів і порталам, якими користуються американські спецслужби. Отримавши популярність у минулому році, Cracka і CWA заявляли про те, що їхні дії спрямовані на підтримку «звільнення Палестини.

За власними словами Cracka, йому лише 15 років, і він навчається в одній з американських шкіл, а в CWA всього входять шість хакерів. Всі вони школярі. Описуючи злом поштового облікового запису у службі AOL Джона Бреннана Cracka заявив, що отримати до нього доступ «міг би навіть п’ятирічна дитина».

Він очолює велику і могутню спецслужбу, але його обвели навколо пальця і зламали звичайні школярі.
У коментарі Motherboard Майкл Адамс, експерт з інформаційної безпеки, більше 20 років пропрацював в американському командування спеціальних операцій, заявив про те, що атака «більше схожа на обман з допомогою соціальної інженерії, ніж реальний злом», додавши однак, що майже «кожен серйозний злам починається з соціальної інженерії».

Крім того, експерт висловив крайнє здивування тим фактом, що Клеппер, займаючи пост глави Нацрозвідки США, не робив особливих зусиль до того, щоб приховати інформацію про свій телефон і домашню адресу — ці дані легко можна виявити за допомогою популярних пошукових систем на зразок Google.

«Якщо б я був директором Національної розвідки Сполучених Штатів Америки, жодна жива душа не знала, де я живу, і вже точно ні в кого б не було мого домашнього номера», — заявив Адамс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*