Різдво: прикмети, ворожіння, що можна і не можна робити

Різдво: прикмети, ворожінняЯким буде рік, вийде дівчина заміж, що допоможе залучити удачу … Дізнайся про прикмети і ворожіннях на Різдво. Що можна і не можна робити з 6 на 7 січня? Як ворожили в ці дні і яким прикметам вірили наші предки? У нас є кілька цікавих відомостей.

Ворожіння на Різдво
Якщо послухати старших людей, то багато варіантів ворожінь давно застаріли (наприклад, пов’язані з соломою або з пічної трубою), хоча деякі «виправдовують» себе і сьогодні. Кожна дівчина і незаміжня жінка не проти дізнатися про майбутнього чоловіка. А в такі дні багато збувається, так чому б тоді не спробувати?

Вранці зав’яжи на талії пояс і ходи з ним цілий день. Увечері, лягаючи спати, зніми і поклади під подушку зі словами: «Пояс, пояс, покажи мені потяг з Судженим-рядженим, ні з яким побачитися, а з яким повінчатися». Майбутній наречений зазвичай з’являється уві сні.

Викинь за поріг свій чобіток. У яку сторону носком впаде, звідти і чекати нареченого. А якщо носком на тебе — залишатися в дівках ще рік! Поклади під подушку гребінець і промов: «Суджений-ряджений, причеши мені волосся». У сні побачиш нареченого.

Цього року Різдво випало на четвер — дівчата, які ще незаміжні, наступив ваш рік! Готуйтеся до весілля!

Прикмети на Різдво
На Різдво першим до хати чекають чоловіка. Такий гість принесе удачу! У ці дні не можна йти на полювання, забивати тварин або рибу, навіть якщо хочеш приготувати з них що-небудь на стіл. Наші предки вірили, що в іншому випадку може статися нещастя. На Різдво пекли фігурки домашньої худоби (корови, вівці, курочки), щоб рік був багатим і родючим. 7 січня не можна шити і в’язати. Треба відклади рукоділля до наступного дня, щоб не зашити свою долю. З 6 на 7 січня, перед тим як сісти за стіл, потрібно гарно вдягнутися, тоді весь рік буде вдалим. Обов’язково треба обирати одяг в світлих тонах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*