Як правильно обирати новорічну ялинку?

Як правильно обирати новорічну ялинкуБудеш встановлювати на Новий рік 2016 справжню живу ялинку? Ми підкажемо, як обрати хорошу, а також де і коли її вигідніше купувати. Якщо ти вирішила на Новий рік 2016 купити натуральну живу ялинку, давай розбиратися, як правильно її вибрати. Є багато моментів, які варто врахувати при покупці новорічної ялинки.

Ялинка, сосна або ялиця
Перше, з чим потрібно визначитися, це порода дерева. Найпопулярніші новорічні дерева — це їли. Вони коштують дешевше і мають більш сильним, характерним ароматом. Гілки у ялини густі і симетричні, а саме дерево при цьому важить мало. Головний недолік — це колючі голки, які, до того ж, швидко обсипаються. А ось у сосни голки довгі і не такі колючі, завдяки чому її легше наряджати. Та й аромат у неї сильніше, ніж у ялини. Єдиний підступ в липкою смолі, яку виділяє це дерево. Так, і ще через габарити вона може не вміститися в маленькій квартирі. Королевою новорічних дерев вважається ялиця — пишне дерево з довгими голками, що не колються і майже не обсипаються. Дуже красиво і дуже дорого. Як варіант, можна купити кілька гілочок і прикрасити ними квартиру.

Коли і де купувати живу новорічну ялинку
Найбільший вибір дерев — на ялинковому базарі. Ближче до Нового року у всіх містах з’являється величезна кількість таких точок. Якщо хочеш вибрати ідеальне дерево, краще відправитися туди заздалегідь. Правда, в цьому випадку доведеться викласти кругленьку суму. Ціна буде залежати від області. Наприклад, в регіоні можна знайти симпатичну ялиночку за 100-150 гривень, а в Києві «бюджетний» варіант обійдеться в 250-300 гривень. Продають і композиції з гілок. Коштують вони від 50-60 гривень. Якщо хочеш купити ялинку на Новий рік дешево, вирушай на ринок 31 грудня. Чим пізніше, тим краще. У цей день продавці можуть скинути ціну і в 2, і в 3 рази. Правда, вибір буде вже скромніше. Якщо ти купуєш ялинку заздалегідь, бережи її пов’язаної на балконі або в будь-якому іншому холодному місці.

Новорічна ялинка: вибираємо розмір
Спочатку виріши, де будеш встановлювати ялинку, щоб зрозуміти, скільки місця тобі знадобиться. Виміряй і висоту, і окружність дерева. Враховуй, як і куди ти будеш встановлювати ялинку: на підлозі, на столі або у відрі з піском (до речі, відмінний спосіб зберегти її красивою якомога довше).

Яким повинен бути стовбур
Стовбур розповість про стан усього дерева. Він повинен бути без тріщин, рівним і прямим. Невеликий ободок на зрізі — ознака того, що ялинку зрізали давно, а значить, простоїть вона недовго.
Вибравши дерево, підніми його і вдар зрізом про землю. Якщо голки почнуть обсипатися, ялинку не купуй — простоїть вона не довго. Зверни увагу і на ширину стовбура. Ідеальні форми ялини — це близько 10 смс в обхваті. Якщо сама ялинка пишна, а стовбур вузький — таке дерево не варто купувати, це говорить про його хворобливості.

Зверни увагу на гілки
Гілки повинні бути еластичними і пружними. Перевірити це допоможе невеликий тест: трохи зігни гілочку і подивися, що буде. Якщо гілка буде тріщати або навіть зламається — відкладай таку ялинку в сторону. Гілки у здорової дерева повинні як би тягнутися вгору. Якщо вони притискаються до стовбура, це говорить про те, що зрізали ялинку давно.

Про що розкажуть голки
Ще один тест для перевірки голок. Потри їх небагато в руці. Масляниста речовина із запахом смоли, що залишилося на пальцях, буде говорити про свіжості дерева. Голки, як і гілки, повинні бути пружними і в міру колючими.

Як доставити новорічну ялинку додому
Щоб не пошкодити ялинку при доставці, її потрібно правильно упакувати. Для цього акуратно мотузкою підв’яжи гілки до стовбура. Нести деревце слід верхівкою назад, а от вносити в будинок — верхівкою вперед. Перед тим, як заносити в будинок, дай їй час звикнути до нового клімату. Різкий перепад температур погано позначиться на її здоров’ї. Наприклад, можна залишити ялинку на кілька годин в під’їзді або на балконі.

Як встановити новорічну ялинку
Від установки та догляду за ялинкою залежатиме тривалість її життя. Хочеш, щоб дерево простояло якомога довше — тоді правильно за ним доглядати. У радянські часи найчастіше новорічну ялинку встановлювали на підставку. Сьогодні все популярнішим поміщати її в ємність з піском і з водою. Перед установкою ялинки підробити на кілька сантиметрів стовбур і очисти його від кори. Щоб збільшити водопоглинання дерева, розщепити трохи зріз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*