Китайці створили пристрій, що заряджає смартфони за допомогою світла

Китайці створили пристрій, що заряджає смартфони за допомогою світлаСучасні смартфон розряджаються набагато швидше, ніж хотілося б їх власникам, адже акумулятору доводиться витримувати високі навантаження підтримуучи роботу багатоядерних процесорів, екранів, бездротових мереж і різних програмних додатків. Китайські дослідники, пропонують поліпшити ситуацію за допомогою … світла.

Юньсінь Лю (Yunxin Liu), Чжень Цинь (Zhen Qin) і Чуньшена Чжао (Chunshui Zhao) з Дослідницького інституту Microsoft Research в Пекіні запропонували прототип інноваційного легкого зарядного пристрою під назвою AutoCharge. Ця бездротова технологія не тільки дозволяє заряджати телефон за допомогою звичайного світла, але й підтримує автоматичну систему розпізнавання місця розташування смартфона.

Але секрет зарядки не просто у сонячному світлі, а у спеціально сгенерованому пучкові променів. У закритому приміщенні підзарядка буде здійснюватися за допомогою бездротового лайтбруса (джерела штучного світла). У прототипі зарядного пристрою азіатські інженери використовували сенсори Kinect і ліхтарик UltraFire CREE XM-L T6.

AutoCharge може бути встановлено, наприклад, на стелі кімнати. Пристрій оснащений камерою, яка автоматично визначає місцезнаходження телефону. Пристрій може за лічені секунди виявити присутність смартфона і зарядити його з тією ж швидкістю, що і сучасні існуючі провідні зарядні пристрої.

За думкою авторів розробки, новий зарядний пристрій всього складається з чотирьох головних блоків: генератор пучка світла (з невеликим розсіюванням), камера, яка відстежує смартфон, програмований ротатор, який переміщує пучок вихідного світла, і контролер, який керує рухом поворотного пристрою і направляє світло у потрібному напрямі.

Зарядний пристрій AutoCharge визначає можливості зарядки смартфона, в той час коли власник кладе смартфон на стіл. Якщо на одному столі лежать декілька смартфонів, система може зарядити їх послідовно один за іншим. Після того як розташування смартфона автоматично визначено, якщо батарея розряджена, то пристрій негайно починає заряджати його. Обертовий двигун регулює напрямок світлового пучка таким чином, що випромінювання проектується безпосередньо на сам пристрій. Після повної зарядки акумулятора процес автоматично припиняється. Також зарядка буде припинена за 50 мілісекунд в тому випадку, якщо камера зафіксує будь-який предмет, що блокує світловий промінь.

“Ми намагалися зробити так, щоб світловий промінь не завдавав будь-якої шкоди людям, – пояснюють винахідники. – Особливо це стосується дітей, адже завдяки цікавості вони можуть дивитися прямо на цей світ”.

Новий зарядний пристрій може працювати 24 години на добу, незалежно від погодніх умов. Однак даний підхід передбачає, що в смартфон будуть інтегровані сонячні панелі, які, сприймаючи світло будуть заряджати гаджет користувача.

На даний момент таких пристроїв на ринку поки що немає, але розробники з Китая вважають, що чекати залишилося недовго, адже великі виробники на прикладі Apple і Samsung анонсують нові моделі телефонів майже щорічно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*