Бехеровка: лікувальні властивості

Прийнято вважати, що алкоголь шкодить здоров’ю. Однак якщо в алкогольний напій додати трави, то можна отримати дивовижне лікарський засіб. Одним з таких вважається бехеровка, про корисні властивості якого і піде мова.
Бехеровка: лікувальні властивості

Бехеровка – це ромова настоянка, в основі якої лежать трави, які ростуть на території Карлових Вар, звідки, власне, вона родом. Історія появи напою дуже цікава. На початку XIX століття доля звела карловарського фармацевта Йозефа Бехера і британського терапевта Фробринга. Шляхом довгих пошуків і експериментів на основі різних цілющих трав і настоянок був розроблений склад, який пізніше вдалося вдосконалити. У 1807 році в аптеці Бехера з’явилася настоянка «Карлсбад Інгліш Бітер» (німецька назва «Original Karlsba der Becherbitter»), реалізована у вигляді крапель, що стимулюють процес травлення. До початку сорокових років XIX століття Бехер налагодив виробництво цього напою. З того часу дизайн пляшки і етикетки, розроблений Карлом Лаубом, ніколи не змінювався, що ж стосується назви, то «Бехеровка» з’явилася після Другої Світової війни. Оригінальна рецептура настоянки передавалася від батька до сина, сьогодні вона відома лише обраним, мало того, якщо вірити легенді, в даний час рецепт зберігається в комірці в швейцарському банку. Своєрідний смак і дивовижний склад напою обумовлює його високу популярність. Сьогодні обсяг виробництва бехеровки становить близько шести мільйонів літрів на рік, а реалізація здійснюється більш ніж у 33 країнах світу. У Росії настоянку часто приймають не в якості лікарського засобу, а як алкогольний напій, з метою захмеліти. Але треба відзначити, що це в корені неправильно, так і зловживання загрожує не тільки похміллям, але і розладом шлунка. Згідно культурі пиття бехеровки, її потрібно вживати невеликими порціями, тільки тоді її корисні властивості розкриються повною мірою. Напій досить міцний (38%), тому при бажанні його можна змішувати з натуральними соками, створюючи таким чином оригінальні коктейлі.

Лікувальні властивості

Творець бехеровки стверджував, що прийняття 20 мл настоянки перед їжею вважається кращим аперитивом. Напій стимулює засвоєння їжі, активує роботу шлунка, сприяє секреції шлункового соку. Крім цього, чеський лікер зменшує симптоми хвороб шлунково-кишкового тракту, усуває подразнення прямої кишки, розслаблює патологічно напружені м’язи ШКТ, стимулює виділення жовчі та спазмолітичних субстанцій.

Щоденне прийняття 20 мл бехеровки під час їжі сприяють зменшенню таких симптомів, як розлад травлення, метеоризм, відрижка, відчуття повноти в правому шлунку, втрата апетиту, печія, нормалізує стілець.

Регулярне вживання невеликих доз алкоголю призводить до розширення кровоносних судин і, в свою чергу, до кращої циркуляції крові і подачі кисню, поживних речовин і антитіл до різних органів.
Після напруженого трудового дня прийняття невеликої кількості бехеровки допомагає розслабитися.

Ви переконалися в тому, що чеська настоянка дуже корисна, однак не забувайте про те, що було сказано вище – зловживання напоєм може призвести до неприємних наслідків.

Ми познайомили вас з основними корисними властивостями бехеровки, можливо, вам відомі й інші, про яких ми не згадали. Ми будемо вдячні, якщо ви доповніть текст своїми знаннями, поділившись ними у коментарях до цього тексту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*