Швидкість завантаження сайту: як перевірити і поліпшити?

Швидкість завантаження сайту означає час, за який сайт повністю завантажиться в браузері користувача, відобразяться всі елементи сторінки. Зазвичай час завантаження сайту вимірюється в секундах або мілісекундах. Наприклад, в Яндекс.Метрика даний показник розраховується в мілісекундах (мс).
Швидкість завантаження сайту

Оптимальна швидкість завантаження
Ідеальний час завантаження – від 1 до 2 секунд. Оптимальним можна вважати показники до 3-4 секунд. Якщо швидкість нижче – користувач може не дочекатися відображення сайту і закрити вікно браузера. Або «повільний» сайт почне його дратувати.

Повільні сайти можуть погіршувати свої позиції в пошуку, оскільки відвідувачі можуть частіше залишати такі сайти. Погіршити ситуацію може також низький Аптайм. На відео-хостингах швидкість завантаження відео взагалі є одним з найважливіших чинників ранжирування.

Інструменти для вимірювання швидкості завантаження
Даний показник вимірюють системи аналітики, наприклад, Яндекс.Метрика. У даній системі швидкість завантаження сайту можна подивитися у звіті «Моніторинг» – «Час завантаження сторінок». При цьому Метрика розкладає процес завантаження на складові: відповідь сервера, підключення до сервера, DNS, час повної відтворення і т.д. Це дозволяє зрозуміти, на якому етапі йдуть основні тимчасові втрати.

Плюс Метрики – можливість відстежити швидкість завантаження сайту в динаміці. Наприклад, порівняти цей показник до оптимізації коду сайту і після.

Якщо вам потрібно виміряти поточний час завантаження сайту, можна використовувати різні онлайн-інструменти. Вони безкоштовні і не вимагають реєстрації:

  • webpagetest.org;
  • sitespeed.ru;
  • pr-cy.ru/speed_test/.

Ряд із сервісів нададуть додаткову інформацію, а також рекомендації щодо поліпшення показника.

Як прискорити завантаження сайту?
Оптимізуйте кількість елементів і скриптів на сайті. Обережно використовуйте сторонні віджети, інформери. Вони можуть сповільнювати завантаження сайту. Оптимізуйте розмір фотографій і графіки, особливо для мобільних користувачів. Використовуйте вбудовані в систему управління системи для прискорення завантаження сайту, наприклад, кешування. Використовуйте якісний хостинг. Це лише базові рекомендації. На конкретному сайті список доробок може відрізнятися.

Оптимізація часу завантаження за допомогою PageSpeed ​​Insights
Сервіс PageSpeed ​​Insights надається Google. Розташований за адресою: https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/. Сервіс видає рекомендації щодо прискорення завантаження сайту на комп’ютерах і мобільних пристроях. Також він показує рівень поточної оптимізації сайту з точки зору швидкості завантаження.

Інструмент розглядає тільки незалежні від мережі аспекти, так як у кожного користувача різна швидкість підключення. Кожна рекомендація має індикатор пріоритету, відповідний її важливості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*