Як підвищити серотонін

Як підвищити серотонінСеротонін нерідко називають гормоном щастя, так як він виробляється в організмі людини завдяки його психо-емоційного стану. Коли ми відчуваємо радість, задоволення, спокій і відчуття комфорту, то в головний мозок надходять відповідні сигнали. Їхнім провідником і є серотонін, який відповідає за область почуттів і емоцій. Втім, давно доведено, що існує не тільки прямий, а й зворотний зв’язок між позитивним настроєм і виробленням серотоніну. Якщо цей гормон з’являється в організмі ззовні, то він здатний змінити наш душевний стан, повернути на обличчя усмішку і позбавити від депресії. Тому багато людей зацікавлені в тому, щоб підтримувати рівень цього гормону в крові різними доступними засобами.

Що пропонує офіційна медицина?
Існує група лікарських препаратів, до складу яких входить серотонін. Такі кошти використовуються для зняття стресів і лікування депресії, але при цьому мають безліч побічних ефектів. Дані препарати є гормональними, тому їх регулярне вживання може викликати порушення обміну речовин в організмі або ж призвести до так званої серотониновой залежності, коли без таблеток людина відчуває себе пригніченою, спустошеним і глибоко нещасним.

З цієї причини препарати з серотоніном призначаються лише лікарем і приймаються під його наглядом у тих випадках, коли пацієнта потрібно вивести з депресії або ж глибокого стресу.

Підвищити рівень серотоніну в крові без медикаментів?
Гормональні засоби, що містять серотонін, хороші лише в тих випадках, коли рівень цієї речовини в крові потрібно підвищити як можна швидше. Однак якщо мова йде про тривалому і постійному ефекті, то краще всього скористатися більш простими і надійними рецептами, які, тим не менш, є досить ефективними. Давно доведено, що рівень серотоніну в крові підвищується при регулярних заняттях спортом. Чим вище фізичні навантаження, тим більше кількість виробляється організмом триптофану, який згодом перетворюється в серотонін. При цьому зовсім не обов’язково кожен день бувати в тренажерному залі. Можна зробити звичайну зарядку вранці, а ввечері виконати комплекс простих вправ, щоб забезпечити підживлення організму серотоніном і, відповідно, поліпшити власний настрій.

Аналогічною дією володіють і сонячні ванни, які сприяють синтезу серотоніну в організмі. Наукові дослідження показують, що влітку кількість цієї речовини в крові у людей значно вище, ніж взимку. Зовсім необов’язково при цьому регулярно бувати на пляжі. Просто постарайтеся протягом світлового дня хоча б 2-3 години проводити на відкритому повітрі.
Як підвищити серотонін
Дуже благотворно на процес синтезу серотоніну в організмі є масаж. Крім цього, він володіє подвійним ефектом, допомагаючи знімати стрес і боротися з хронічною втомою. Тому не варто відмовлятися від послуг масажиста, якщо ви хочете почувати себе комфортно і не відчувати проблем з перепадами настрою.

Взаємозв’язок між харчуванням і рівнем серотоніну
Проаналізувавши різні групи продуктів, вчені прийшли до висновку, що при правильно підібраному харчуванні можна значно збільшити рівень сертонина в крові. Для цього потрібно лише включити в свій раціон продукти, багаті складними вуглеводами і амінокислотами. При цьому їжа повинна приносити вам справжню насолоду, інакше належного ефекту досягти навряд чи вдасться. Якщо такі продукти, як макарони або ж сочевиця не приносять вам задоволення, то не варто через силу змушувати себе вживати їх у їжу. Набагато корисніше в такій ситуації буде включити в меню те, що вам дійсно до душі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*