CuBox-i: персональний комп’ютер на долоні

Ізраїльський стартап SolidRun, заснований в 2010 році, приймає замовлення на нову лінійку крихітних комп’ютерів CuBox-i «для кожного».
CuBox-i має форму куба з довжиною ребра близько 5 см. Важить міні-комп’ютер менше 100 г. При цьому, як стверджує розробник, виріб справляється практично з усіма завданнями, які виконує середньостатистичний користувач.

CuBox-i
Міні-комп’ютер CuBox-i (тут і нижче зображення розробника)
Молодша версія CuBox-i оцінена в $ 45. Конфігурація включає одноядерний процесор з тактовою частотою 1,0 ГГц, 512 Мб оперативної пам’яті, мережевий контролер 10/100 Ethernet, два порти USB 2.0, інтерфейс HDMI і вихід S/PDIF.

Для зберігання даних служать змінні карти пам’яті формату MicroSD. Зрозуміло, що від комп’ютера з такими характеристиками багато очікувати не доводиться.

Але, заплативши $ 120, можна отримати набагато більш продуктивну модифікацію з 4-ядерним 1-гігагерцевим процесором Freescale iMX6 з архітектурою ARM, 2 Гб ОЗУ, адаптером Gigabit Ethernet, контролерами бездротового зв’язку Wi-Fi 802.11n і Bluetooth, портом eSata, а також інфрачервоним пультом дистанційного керування.

Зрозуміло, навіть топова версія CuBox-i не впорається з рендерингом складної графіки або сучасними іграми. Але міні-комп’ютер для цього і не призначений. Він розрахований на роботу з веб-сервісами та додатками, а також на використання в якості енергоефективного медіасерверу для передачі мультимедійного контенту.

Крім того, пристрій підійде для систем побутової автоматизації та інших прикладних задач. Розробники кажуть, що намагалися реалізувати в CuBox-i стільки функцій, скільки можливо для пристрою, який легко поміщається на долоні.

Зокрема, обіцяна сумісність з більшістю відкритих платформ, таких як Android, різні версії Linux, тощо.

Стороннім девелоперам пропонується повністю відкритий SDK-комплект для написання різних додатків. Теоретично CuBox-i міг бути ще компактнішим, але в цьому випадку на корпусі просто б не залишилося б місця для роз’ємів.

CuBox-i: персональний комп’ютер на долоні
Комп’ютер здатний справлятися з декодуванням відео високої чіткості у форматі 1080p, а тому підходить для використання в якості невеликого медіацентру.

Цікаво, що одним із найбільших замовників CuBox-i є якась російська компанія, яка застосовує ці міні-комп’ютери для поширення мультимедійних файлів у великому конференц-центрі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*