Amazon Prime Air: служба доставки покупок за допомогою БПЛА

Виконавчий директор Amazon Джефф Безос презентував проект Prime Air, який передбачає доставку куплених в Інтернеті товарів за допомогою дронів.

Amazon Prime Air
Amazon планує розгорнути парк посильних-дронів. (Тут і нижче фото компанії.)

Повідомляється, що система створюється в спеціальній лабораторії в Сіетлі (Вашингтон, США). Покупки пропонується відправляти на електричних БПЛА, оснащених вісьмома пропелерами. Дрони будуть повністю автономними: вони зможуть знаходити шлях від магазину до місця доставки і назад за допомогою бортового комп’ютера, який отримує дані від приймача системи супутникової навігації GPS.

Ідентифікувавши підходяще місце для посадки перед входом в будинок покупця, безпілотник залишить посилку на газоні і повернеться на базу.

Amazon Prime Air

За задумом Amazon, сервіс Prime Air дозволить отримувати товари протягом 30 хвилин з моменту оплати.

Дрони здатні брати на борт приблизно 2,3 кг вантажу: приблизно дев’ять з десяти товарів, які продаються через Amazon, укладаються в цю вагу.

Amazon Prime Air

Технічні характеристики БПЛА не розкриваються. Але подібні безпілотники здатні пересуватися зі швидкістю до 6 м/с; їх каркас виконується з легких і міцних матеріалів на зразок вуглецевого волокна. Коштують вони приблизно $ 14 тис., але прототипи, що тестуються Amazon, можуть бути дорожчими.

Amazon Prime Air

Передбачається, що сервіс Prime Air запрацює протягом чотирьох-п’яти років. Але для цього Amazon належить отримати дозвіл з боку регулюючих органів, зокрема у Федерального управління цивільної авіації (FAA).

Крім того, доведеться переконати громадськість у безпеці використання дронів.

До речі, саме для забезпечення надійності безпілотники оснащені вісьмома пропелерами: у разі виходу одного або двох з ладу апарат зможе повернутися на базу на гвинтах, що залишилися.

Amazon Prime Air

Зрозуміло, Prime Air викликає безліч питань. Наскільки точною буде навігація дронів в густонаселених районах? Як покупці зможуть отримувати свої товари, якщо вони проживають не в приватному будинку, а в багатоквартирній висотці? Що буде, якщо замовника не буде на місці в момент доставки? Хто відповість за збиток, нанесений у разі падіння безпілотника або його зіткнення, скажімо, з іншим літальним апаратом? І т.д.

Amazon Prime Air

Як би то не було, повітряний простір буде відкрито для будь-яких типів БПЛА в США до 2015, а в Європі – до 2016-го. Очевидно, ближче до цього терміну Amazon розкриє більш детальну інформацію про свій проект доставки товарів повітрям.

Підготовлено за матеріалами VentureBeat

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*