Wi-Charge: бездротова підзарядка з використанням ІЧ-випромінювання

У світі мобільних пристроїв поступово набирає популярність бездротова підзарядка батарей. Для цього зазвичай використовується метод магнітної індукції.

Базова станція складається з індукційної котушки, яка створює електромагнітне поле при надходженні змінного струму. У пристрої, який необхідно заряджати, знаходиться схожа котушка, здатна вловлювати це поле, конвертуючи отриману енергію в постійний струм, що застосовується для зарядки акумулятора.

Але ізраїльський стартап Wi-Charge вважає такий спосіб недостатньо ефективним і зручним. Справа в тому, що значна частина енергії під час передачі просто розсіюється, а відстань між зарядною станцією і споживачем має бути невеликою.

Станція Wi-Charge
Станція Wi-Charge буде монтуватися на стелі. (Тут і нижче зображення розробника.)

Wi-Charge пропонує застосовувати для бездротової підзарядки гаджетів і ноутбуків невидиме для людини інфрачервоне випромінювання. Технологія передбачає використання спеціального ІЧ-трансмітера, який кріпиться до стелі. Спрямований промінь уловлюватиметься фотогальванічним елементом приймача, який виробляє електрику.

Спочатку ресивери планується випускати у вигляді додаткових зовнішніх аксесуарів, але в перспективі вони можуть бути інтегровані безпосередньо в корпус портативного пристрою. Технологія підходить для застосування в смартфонах, телефонах, планшетах, ноутбуках, кишенькових ігрових консолях тощо.

Wi-Charge
Розробка Wi-Charge ще повністю не завершена.

Прототипи передавачів покривають площу близько 50 м², але фінальний продукт, як очікується, забезпечить більший обхват. За швидкістю підзарядки акумуляторів Wi-Charge «може конкурувати з дротовими методами». До того ж, весь процес стає зручнішим і абсолютно непомітним для користувача: система автоматично відстежує положення приймача і контролює напрямок ІЧ-пучка.

Але як щодо безпеки?
Але як щодо безпеки?

Як кажуть розробники, трансмітери влаштовані таким чином, що забезпечують подачу енергії виключно на приймачі. Якщо щось або хтось опиняється на шляху інфрачервоного променя, він миттєво відключається. При цьому повністю відсутній електромагнітний і радіочастотний вплив. Іншими словами, система «не заподіює шкоди здоров’ю людини».

Завершити розробку компонентів Wi-Charge стартап планує за 12-18 місяців. Компанія розраховує, що протягом 10 років бездротові станції підзарядки на стелях офісів, аеропортів, вокзалів, громадських місць і просто житлових кімнат стануть таким же звичайним явищем, як точки доступу Wi-Fi.

Підготовлено за матеріалами No Camels

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*