Kinetic Open Storage: новий погляд на пристрої зберігання даних

Компанія Seagate Technology представила платформу Kinetic Open Storage, призначену для побудови систем зберігання даних великого обсягу, що мають належну масштабованість і високу продуктивність.

Модель традиційного сховища даних
Модель традиційного сховища даних

Традиційні мережі зберігання даних (SAN) передбачають використання серверів з підключеними зовнішніми пристроями, такими як дискові масиви, стрічкові бібліотеки та оптичні приводи. При цьому операційна система ідентифікує під’єднані ресурси як локальні.

Процес обміну інформацією між додатком і кінцевим накопичувачем включає багаторівневі маніпуляції з базами даних, що знижує ефективність роботи системи в цілому.

Kinetic Open Storage
Kinetic Open Storage

Платформа Kinetic Open Storage фактично перетворює на сервери самі пристрої зберігання даних: за допомогою відкритого програмного інтерфейсу інформація доставляється додаткам через комп’ютерну мережу. До того ж, Ethernet-роз’ємом пропонується оснащувати безпосередньо накопичувачі – жорсткі диски або твердотільні пристрої. Kinetic Open Storage базується на архітектурі «ключ – значення». У даному випадку додаткам не доводиться використовувати операційну систему і драйвери. Замість цього вони відсилають прості запити виду «отримати», «розмістити» і «видалити» (get, put і delete) безпосередньо накопичувачу.

Kinetic Open Storage

Підхід, покладений в основу Kinetic Open Storage, не дозволяє доповнювати або змінювати файли. Однак він помітно спрощує масштабування сховищ даних і підвищує швидкодію за рахунок відсутності запитів з боку операційної системи, які можуть значно завантажувати канал передачі інформації. Нова платформа повністю позбавляє від необхідності застосовувати сервери: кожен накопичувач має вбудовану керуючу логіку «ключ – значення», необхідну для роботи з даними.

Супутній програмний інтерфейс буде доступний розробникам в якості продукту з відкритим вихідним кодом. Ще раз підкреслимо: Kinetic Open Storage призначена для побудови хмарних систем зберігання даних, файли в яких не вимагають модифікації. Це можуть бути, скажімо, сервіси передачі музики чи відеоматеріалів.

Стверджується, що технологія дозволяє знизити середню вартість володіння хмарної інфраструктури на 50% порівняно з традиційним підходом.

Підготовлено за матеріалами Seagate Technology.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*