Визначено претендентів на перемогу у конкурсі James Dyson Award 2013

650 проектів з 18 країн, і тільки 20 потрапили в той список, з якого відомий британський дизайнер Джеймс Дайсон вибере кращу роботу.

7 листопада щасливчик отримає £ 30 тис. призових.

Торік конкурс виграв Ден Уотсон, який придумав SafetyNet – пристрій для заохочення екологічно стійкого рибальства. Отримавшинепогані гроші і, звичайно, рекламу, він створив прототип і збирається приступити до польовихвипробувань. Кого з нижченаведених фаворитів чекає така ж доля? Можливо, вони займуть місце розумного дому?

AWARING

Люди з вадами слуху розпізнають мову за допомогою слухового апарату і читання по губах. Однак у розмові з участю кількох людей слабкочуючі можуть не впоратися зі своїм завданням. Пристрій AWARING вказує місце розташування мовця за допомогою світлового сигналу і збільшує гучність голосу в реальному часі.

Дизайнери: Цзя Юй і Цзінь Цзи.

Cortex

Звичайні гіпсові пов’язки важкі, незграбні, пропускають воду, викликають свербіж і погано пахнуть. До того ж вони одноразові.

Cortex – роздрукована на 3D-принтері пов’язка. Вона легка, ергономічна, водонепроникна, дозволяє шкірі дихати. Спочатку кінцівку проходить 3D-сканування, потім генерується щільно прилегла до місця перелому опора.

Замість гіпсу – пластмаса, яку можна потім пустити на вторинну переробку.

Дизайнер:Джейк Евілл.

Handie

Хороший протез коштує дорого. Handie – доступний за ціною протез руки з вбудованими мікроелектричними датчиками, які зчитують сигнали мозку. Витрати на виробництво скорочує те, що для обчислення електричних імпульсів на поверхні шкіри використовується смартфон. Всі компоненти легко модифікуються і відтворюються на 3D принтері.

Дизайнер: Хіросі Ямаура.

Lenify

Щоб покласти потерпілого на ноші, його треба підняти. Але переміщення пацієнтачасто призводить до нових травм, які часом ще гірші за початкові ушкодження.

Lenify складається з трьох частин, які можна окремо підкласти під тіло, голову і ноги пацієнта, а потім закріпити рукояткою.

Дизайнер: Taчінь Лінь.

Revolights

Revolights – набір світлодіодних кілець, які кріпляться на колісні диски велосипеда. На маточинах встановлюються літій-іонні акумулятори. У магніт, розміщений на вилці, вбудований акселерометр, який визначає, коли запалити вогні.

В результаті передняполовина переднього колеса завжди світиться білим, а задня заднього – червоним.

Дизайнер: Кент Франкович.

Sono

Sono – пристрій, який встановлюється на вікні для глушіння певних звуків, які чутно з вулиці. Тони ідентифікуються за допомогою широкосмугової антени з концентричними кільцями, яка живиться енергією електромагнітних шумів і Wi-Fi – сигналів.

Дизайнер: Рудольф Стефанич.

Stack

Stack – компактний струменевий принтер, який досить поставити на купу паперу. Під час друку він повільно рухається вниз, ковтаючи папір, який, зникаючи в принтері, з’являється зверху і автоматично створює настільки ж акуратну пачку роздруківок. Зручно ж.

Дизайнер:Мугі Ямамото.

Titan arm

Titan arm – екзоскелет для верхньої частини тіла, який збільшує силу людини, знижує втому і навіть виправляє поставу. Він стане в нагоді для реабілітації людей, що пережили інсульт і просто травмованих.

Дизайнери: Елізабет Бітті, Нік Макгілл, Нік Парротт, Ніко Владіміров.

Xarius

Xarius – портативний генератор енергії: заряджає електроприлади за допомогою енергії вітру. 😉

Дизайнер: Девід Енгельхорн.

Підготовлено за матеріалами Yanko Design.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*