650 проектів з 18 країн, і тільки 20 потрапили в той список, з якого відомий британський дизайнер Джеймс Дайсон вибере кращу роботу.
7 листопада щасливчик отримає £ 30 тис. призових.
Торік конкурс виграв Ден Уотсон, який придумав SafetyNet – пристрій для заохочення екологічно стійкого рибальства. Отримавшинепогані гроші і, звичайно, рекламу, він створив прототип і збирається приступити до польовихвипробувань. Кого з нижченаведених фаворитів чекає така ж доля? Можливо, вони займуть місце розумного дому?
Люди з вадами слуху розпізнають мову за допомогою слухового апарату і читання по губах. Однак у розмові з участю кількох людей слабкочуючі можуть не впоратися зі своїм завданням. Пристрій AWARING вказує місце розташування мовця за допомогою світлового сигналу і збільшує гучність голосу в реальному часі.
Дизайнери: Цзя Юй і Цзінь Цзи.
Звичайні гіпсові пов’язки важкі, незграбні, пропускають воду, викликають свербіж і погано пахнуть. До того ж вони одноразові.
Cortex – роздрукована на 3D-принтері пов’язка. Вона легка, ергономічна, водонепроникна, дозволяє шкірі дихати. Спочатку кінцівку проходить 3D-сканування, потім генерується щільно прилегла до місця перелому опора.
Замість гіпсу – пластмаса, яку можна потім пустити на вторинну переробку.
Дизайнер:Джейк Евілл.
Хороший протез коштує дорого. Handie – доступний за ціною протез руки з вбудованими мікроелектричними датчиками, які зчитують сигнали мозку. Витрати на виробництво скорочує те, що для обчислення електричних імпульсів на поверхні шкіри використовується смартфон. Всі компоненти легко модифікуються і відтворюються на 3D принтері.
Дизайнер: Хіросі Ямаура.
Щоб покласти потерпілого на ноші, його треба підняти. Але переміщення пацієнтачасто призводить до нових травм, які часом ще гірші за початкові ушкодження.
Lenify складається з трьох частин, які можна окремо підкласти під тіло, голову і ноги пацієнта, а потім закріпити рукояткою.
Дизайнер: Taчінь Лінь.
Revolights – набір світлодіодних кілець, які кріпляться на колісні диски велосипеда. На маточинах встановлюються літій-іонні акумулятори. У магніт, розміщений на вилці, вбудований акселерометр, який визначає, коли запалити вогні.
В результаті передняполовина переднього колеса завжди світиться білим, а задня заднього – червоним.
Дизайнер: Кент Франкович.
Sono – пристрій, який встановлюється на вікні для глушіння певних звуків, які чутно з вулиці. Тони ідентифікуються за допомогою широкосмугової антени з концентричними кільцями, яка живиться енергією електромагнітних шумів і Wi-Fi – сигналів.
Дизайнер: Рудольф Стефанич.
Stack – компактний струменевий принтер, який досить поставити на купу паперу. Під час друку він повільно рухається вниз, ковтаючи папір, який, зникаючи в принтері, з’являється зверху і автоматично створює настільки ж акуратну пачку роздруківок. Зручно ж.
Дизайнер:Мугі Ямамото.
Titan arm – екзоскелет для верхньої частини тіла, який збільшує силу людини, знижує втому і навіть виправляє поставу. Він стане в нагоді для реабілітації людей, що пережили інсульт і просто травмованих.
Дизайнери: Елізабет Бітті, Нік Макгілл, Нік Парротт, Ніко Владіміров.
Xarius – портативний генератор енергії: заряджає електроприлади за допомогою енергії вітру. 😉
Дизайнер: Девід Енгельхорн.
Підготовлено за матеріалами Yanko Design.