Google: експансію електронних пристроїв, які носяться, вже не зупинити

Електронні пристрої, які можна носити на собі, на кшталт «розумних» годинників і окулярів доповненої реальності мають всі шанси стати черговим комп’ютерним божеством.

Такі гаджети проектують майже всі великі компанії. Наприклад, у продаж уже надійшов годинник Samsung Galaxy Gear, а Google щосили випробовує окуляри доповненої реальності Glass.

Дива інженерії стають все доступнішими і вже не потрібно грабувати комерційний банк 😉 , аби стати власником подібного гаджету – вони серйозно і наполегливо захоплюють ринок.

Своїм баченням галузі переносної електроніки поділилася Мері Лу Джепсен (Mary Lou Jepsen), голова відділу дисплейних технологій лабораторії Google Х (більш відомої як «Секретна»).

Google Glass
Сергій Брін в «розумних» окулярах Glass (фото Kim Kulish/Corbis).

Пані Джепсен має багатий досвід ІТ- роботи. До приходу в Google вона була головним технічним директором проекту OLPC, беручи участь у розробці декількох ключових технологій, покладених в основу ноутбуків ХВ. Зокрема, вона винайшла недорогий дисплей, що споживає мінімальну кількість енергії і добре читається при сонячному світлі.

Пізніше пані Джепсен заснувала власну компанію Pixel Qi, що спеціалізується на гібридних екранах, які здатні функціонувати в двох режимах – кольоровому і монохромному.

Виступаючи на конференції з технологій, що розвиваються EmTech 2013 ( 9-11 жовтня; Кембридж, штат Массачусетс, США) Мері Лу Джепсен, зробивши посилання на Сергія Бріна, одного із засновників Google, відмовилася говорити, над чим саме вона працює в лабораторії, але дала кілька прогнозів на майбутнє.

На її думку, наступ переносної електроніки вже не зупинити. Пані Джепсен вважає, що комп’ютери, які носяться – це спосіб «посилити самого себе». Пристрої на зразок Google Glass дозволяють виконувати багато завдань швидше і ефективніше, ніж звичайні комп’ютери. Через десять років, вважає Мері Лу Джепсен, електронні пристрої, що носяться, будуть з високою точністю та швидкістю розпізнавати об’єкти і осіб в полі зору вбудованої камери, що допоможе людям з різними фізичними недоліками і нейродегенеративними захворюваннями, такими як хвороба Альцгеймера.

Пані Джепсен також підкреслила важливість розробки носимих пристроїв з різним дизайном і функціоналом, зазначивши, що це одна з ключових умов успішності всієї концепції в цілому.

Кілька слів було сказано про роботизовані автомобілі Google з автопілотом. При русі по звичайних дорогах ці машини, як стверджується, «безпечніші за середньостатистичного водія». На сьогодні робомобілі Google подолали більшу відстань, ніж всі інші роботизовані транспортні засоби разом узяті.

Нарешті, пані Джепсен заявила, що її підрозділ в лабораторії Google Х «напружено працює для якнайшвидшого виведення нових технологій на ринок». Вибачившись, що не може сказати, про що саме йдеться, вона додала, що результат, можливо, буде представлений в 2014 році.

Ну а ми припустимо, що це, ймовірно, проекти екранів і систем відображення інформації наступного покоління, які знайдуть застосування в гаджетах, які можна носити на собі.

Підготовлено за матеріалами Technology Review.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*