Платформа для пошуку втрачених речей

Можливо, ви вже чули про мініатюрні маяки Button TrackR і Tile, завдання яких – не дати речам або тварині загубитися.

Сьогодні поговоримо про іншу схожу розробку під назвою Lapa, кошти на випуск якої збираються за допомогою Indiegogo.

Lapa
Компактна Bluetooth-мітка Lapa (тут і нижче зображення розробника).

Учасники проекту описують Lapa як «першу соціальну систему для пошуку речей, об’єднуючу можливості сучасних технологій і здібності людини».

Ось яким чином це працює. Платформа Lapa складається з невеликих бездротових міток і програмної складової. Мітки можна підвісити через отвір у корпусі на зв’язку ключів, ручку сумки, закріпити на нашийнику домашнього вихованця або просто покласти в гаманець.

Lapa

Для обміну даними використовується бездротовий зв’язок Bluetooth 4.0 з низьким енергоспоживанням (LE): радіус дії досягає 45-50 м при прямій видимості.

За допомогою супутнього додатки для смартфонів і планшетів на базі Android і iOS можна відстежувати необмежену кількість тегів. За наявності в гаджеті приймача системи навігації GPS місцерозташування трекерів відображається на карті місцевості.

У режимі Safety Mode маяк Lapa нагадає власникові про те, що він, можливо, забув той чи інший предмет (скажімо, гаманець), – при перевищенні між міткою і відстежує мобільним пристроєм певного порогу.

Lapa Функція Scan & Beep дозволяє перетворити смартфон в радар: користувач відшукає об’єкт по силі Bluetooth-сигналу від нього і звукове сповіщення.

Головною ж перевагою новинки розробники називають соціальні функції. У разі втрати речі можна через Facebook або електронну пошту звернутися до друзів, родичів і знайомих з проханням допомогти з пошуками. Ті, хто відгукнуться, можуть безкоштовно завантажити мобільний додаток Lapa і приступити до сканування навколишнього простору. Більше того, функція Go Public дозволяє залучити до пошуків співтовариство користувачів Lapa: у цьому випадку інформація про ідентифікатор мітки стане доступна всім бажаючим.

Lapa

Мітки Lapa мають розміри 27×27×6 мм. Живлення забезпечує замінна батарейка. Планується випуск маяків чорного, білого і синьо-зеленого кольору.

Вже забезпечена сумісність з такими мобільними пристроями, як iPhone 4s, iPhone 5/5s/5c, iPad Mini, iPad третього і четвертого поколінь, Samsung Galaxy S3/S4, Motorola Droid Razr, HTC One, One X +, Butterfly, Droid DNA і Google Nexus 4. З $ 75 тис., необхідних для організації випуску Lapa, зараз зібрано близько $ 20 тис. Ціна міток – від $ 22.

Підготовлено за матеріалами Indiegogo.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*