П’ять способів пограбувати банк через Інтернет

Повсюдне проникнення комп’ютерів, Інтернету та електронних платежів призводить до того, що пограбування банку або спустошення рахунку приватної особи стає завданням насамперед кіберзлочинців, а не людей в масках зі зброєю. Давайте позначимо п’ять основних способів, які використовують зловмисники для крадіжки грошей за допомогою ІТ-технологій.

П’ять способів пограбувати банк через Інтернет
Фото shutterstock

Підроблена технічна підтримка
Зафіксовані випадки, коли шахраї під виглядом технічного персоналу проникають в фінансові установи та реалізують хитромудрі схеми переведення грошей з банківських рахунків.
Так, у квітні цього року зловмисник, назвавшись техніком, пробрався у відділення банку barclays, де під’єднав до 3g-маршрутизатора kvm-перемикач – прилад, призначений для комутації одного комплекту пристроїв введення-виведення між декількома комп’ютерами. У результаті шахраї отримали можливість переводити гроші на свої рахунки через стільникову мережу. Сума збитку склала £ 1,3 млн.

Фішинг
Це один з найпоширеніших способів збору персональної інформації клієнтів банків. Кіберзлочинці створюють підставні сайти, в точності копіюють дизайн офіційного веб-ресурсу банку, і потім під різними приводами заманюють туди довірливих користувачів. Вказівки відвідати фальшиву сторінку можуть приходити по електронній пошті, в СМС- розсилках тощо.

Конвертація валюти
Що якщо за допомогою онлайнової системи обміняти $10 на фунти стерлінгів? При поточних курсах вийде £6,22. Але якщо конвертувати один цент, то з урахуванням округлення система видасть один пенс. У даному випадку вигода очевидна. Шахраї, зрозуміло, використовують це: спеціальні програми раз за разом виконують подібні операції конвертації, приносячи кіберзлочинцям солідні гроші. Банки вирішують проблему установкою мінімальної суми для обміну і обмеженням кількості транзакцій на день.

Крадіжка грошей за допомогою пластикових карт
Найчастіше шахраї встановлюють на банкомати спеціальні пристрої, що дозволяють отримати відомості про карту: це можуть бути накладки на клавіатури для крадіжки пінкодів і рідери магнітних смуг. Після отримання такої інформації злочинцям буде не складно викрасти гроші з рахунку. Відомі випадки, коли шахраї і зовсім встановлювали в громадських місцях власні «банкомати». Зрозуміло, грошей така установка не видає, але справно зчитує інформацію з карток.

Розподілені dos-атаки
Цей спосіб полягає у відправці на банківські сервери величезного числа запитів, скажімо, від мережі зомбованих комп’ютерів. Електронна система фінансової організації просто не справляється з потоком даних і перестає відповідати. Поки технічний персонал зайнятий вирішенням проблеми, кіберзлочинці отримують можливість тим чи іншим способом проникнути в банківську мережу і перевести гроші на свої рахунки або викрасти конфіденційну інформацію.

Підготовлено за матеріалами newscientist.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*