Innovation By Design Awards 2013

Що таке перемога в дизайнерському конкурсі? Насправді нічого особливого. Вона не забезпечить великих продажів, не надасть популярності за межами вузького кола людей, схиблених на лініях і формах. Приємний бонус – і тільки. Будь-яка творча удача, навіть найскромніша, робить людину трохи більшою у Всесвіті, хіба не так? За підсумками першої конференції innovation by design, яка щойно пройшла в Нью-Йорку, журнал fast company підвів підсумки однойменного конкурсу, на який надійшло 1200 товарів, проектів та програм, підготовлених студентами та стартапами, що представляють старі медіа і нові технології. Отже, про підсумки.

У категорії «Транспорт» переміг додаток uber. Ця штука допомагає ловити таксі в Нью-Йорку (!!). Просто тикніть пальцем у місце на карті і виберіть водія.

uber - ловець таксі
uber – ловець таксі

Студентську категорію штурмом взяв sparktruck – бібліомобіль цифрової ери, друкарня на колесах. На «кікстартері» зібрали гроші, в Стенфорді знайшли подорожуючих книголюбів – і вперед, 20 тис. км по країні. Цілковита нісенітниця! Нічого нового ж! Ви скажіть це школярам тих бідних кварталів, де підручники на вагу золота. А ще, це нові робочі місця.

sparktruck - бібліомобіль цифрової ери, друкарня на колесах
sparktruck – бібліомобіль цифрової ери, друкарня на колесах

Aidpod продовжує збирати нагороди. Тут він названий найбільш суспільно корисним винаходом. Дано: ліки від діареї, закуплені на гроші, які подарували Білл Гейтс та інші добрі люди. Питається: як доставити їх в якусь африканську глушину, де з цивілізації одна лише кока-кола? Невже знову просити гроші, на цей раз на транспорт… Почекайте, ви сказали «кока-кола»? Відмінно! Давайте придумаємо таку упаковку для ліків, яка поміститься якраз між пляшковими шийками!

Суспільно корисний aidpod
Суспільно корисний aidpod

Додаткового місця в літаку і вантажівці не займе взагалі, тільки маса вантажу трохи підвищиться, але це можна пережити. Німецький вигадник Лоренц Поттхаст винайшов decelerator helmet і виграв конкурс проектів. Філософія така: з кожним днем життя прискорюється. Один раз моргнули – от і рік пройшов. Натягніть на голову цей чарівний шолом, і весь світ навколо вас перейде в рапід. Мрія, яка ніколи не стане комерційною реальністю, але це й не важливо.

decelerator helmet
decelerator helmet

У категорії «2d» приз відхопила газета usa today, дизайн якої розробило агентство wolff olins. Це видання і раніше виділялося в океані американської преси тим, що дотримувалося формату коротких інтернет-новин в епоху, коли Інтернету ще взагалі не було. Але зараз мова про інше. Погляньте на логотип. Бачите поруч з назвою газети невелике коло? Колись це було звичайне блакитне кільце, а тепер воно «інтерактивне» – змінюється щодня в залежності від новин. Простий, елегантний спосіб наздогнати цифрову епоху.

Новини usa today
Новини usa today

У простій, як касовий чек, категорії товарів, які ви можете купити в найближчому магазині, вікторію святкує контролер leap motion. На думку журі, нарешті після стількох років чекання в улюбленої комп’ютерної мишки з’явився гідний конкурент – шматок алюмінію, який зчитує рухи користувача в субміліметровому масштабі. Найбільш вражаюче те, що продажі почалися в обіцяний час і що коштує пристрій всього $80. Навіть якщо гаджет не стане популярним і не справить ніякої революції, leap motion – важливий крок на шляху до майбутнього, вважає оргкомітет.

google glass
google glass

А спеціальний приз за сміливість відданий окулярам доповненої реальності google glass

Підготовлено за матеріалами fast company

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*