Міфологія підприємництва

Бізнес став у наш час співзвучним з поняттям мода. Фраза «Я займаюся бізнесом» – це модно і дуже круто. І найчастіше, ця фраза насправді – або брехня, або, ще частіше – самообман. І вже вкрай рідко, це дійсно справжній бізнес.

Міфологія підприємництва

Але що поробиш, соціум під впливом книг Тінькова, Довганя, Кіосакі виробив свою модель бізнесмена. Причому вона найчастіше, має мало спільного з реальністю, або трактує реальну модель в іншому світлі.

І найчастіше вигадують про те, чого робити не потрібно. Адже не робити – набагато простіше, ніж робити.

Наприклад.

Міф 1. Не треба дивитися телевізор.

Чому: тому, що «всі підприємці – зайняті люди і дивитися телевізор їм ніколи». А ще тому, що «там промивають мозок і відучують думати».

Результат: деякі перестають дивитися телевізор, наївно вважаючи, що це реально їх зробить ближчими до бізнесу. Тоді як розумнішою і досвідченішою людина, відмовившись від перегляду ТБ, явно не стає. А виділений час, в більшості випадків, йде на моніторинг безглуздих сайтів на всіх можливих девайсах за допомогою вай фай інтернет.

Насправді: насправді відмова від телевізора стає скоріше наслідком, коли ти усвідомлюєш і розумієш, наскільки це заняття є малокорисними, по відношенню до інших. Ключове слово – усвідомлення. Тобто до цього приходиш ти сам.

P.S. Те ж саме відноситься до читання даремних книг, статей та іншого.

Міф 2. Треба думати як підприємець.

Чому: «якщо будеш думати, як підприємець, то обов’язково станеш ним».

Результат: багато думають, нічого не роблять.

Насправді: потрібно діяти як підприємець. Від одних дум пантелику особливо не додається. Ну й ще: ніхто ніколи не зможе думати, як підприємець, не ставши ним. До цього додуматися в принципі неможливо (можна слово підприємець замінити на слово – мільйонер).

Міф 3. Потрібно бути цілковито впевненим у собі.

Чому: «якщо ти впевнений у собі, значить обов’язково всього доб’єшся».

Результат: кожен день ми посилено виробляємо впевненість у собі.

Насправді: це знову ж наслідок. Чим більше ти робиш у бізнесі кроків, тим більше впевненим у собі стаєш, просто тому що набуваєш цей безцінний досвід.

Міф 4. Підприємець працює по 25 годин на добу.

Чому: «щоб багато заробляти, треба багато працювати».

Результат: ми починаємо робити непотрібну роботу, беремо її на себе, замість делегування, пірнаємо в рутину, тобто – оремо і пашемо.

Насправді: підприємець працює небагато, і в основному для того, щоб підтримувати систему, яку побудував. А ось цілодобово працює сама система.

Міф 5. Потрібно придумати ідею або навіть ІДЕЮ, яка порве всіх.

Чому: існує багато історій про невелику кількість успішних стартапів. Особливо із силіконової долини.

Результат: сидимо, вигадуємо ідею. Деякі вже не перший рік.

Насправді: людина відкриває магазин, і через рік заробляє по 500 штук на місяць. Прості, особливо перевірені, ідеї прекрасно працюють.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*