Сон – важлива частина циркадного ритму – впливає не тільки на стан нервової системи, пам’ять тощо, а й на інші системи органів, на метаболізм і взагалі на весь організм.

Отже, його нестача може сильно зашкодити здоров’ю, що особливо стає помітним з віком.
У журналі Sleep група дослідників з Центру з контролю і профілактики захворювань (США) повідомляє, що недосипання у людей від 45 років і старше часто пов’язане з підвищеним ризиком серцевої коронарної недостатності, інсульту і діабету. Крім того, брак сну нерідко корелює з ожирінням і розумовими розладами. Все це відбувається, якщо людина час від часу спить по шість годин і менше.
Занадто довгий або занадто короткий сон може стати причиною серйозних проблем зі здоров’ям.
Але тими ж сумними наслідками для здоров’я загрожує і довгий сон! Люди, які сплять по десять і більше годин отримають ті ж проблеми з серцем, обміном речовин і нервовою системою.
Причому при занадто довгому сні ці проблеми можуть бути навіть гострішими.
У дослідженні взяли участь 54 тисячі чоловік, третина з яких спала занадто мало, 4% – занадто багато, інші ж – стільки, скільки треба, тобто 7-9 годин на добу.
Давно вже відомо те, що розлади сну, такі як безсоння, можуть бути причинами хвороб, які до сну наче й не мають ніякого відношення. Що ж, мабуть, навіть і без явних розладів досить недо- або пересипання, щоб грунтовно і, здавалося б, на рівному місці розхитати своє здоров’я.
Автори роботи, мали справу з людьми за сорок п’ять; швидше за все, ті ж шкідливі наслідки нестачі і надлишку сну виявляються і у більш молодих людей.
Хоча, ймовірно, з віком розхитування режиму сну і неспання дійсно сильніше позначається на стані нервової системи і організму в цілому.
Підготовлено за матеріалами Medical Xpress.