Подорожуючи світами

Цього разу Блогорідер взяв інтерв’ю у авторки популярного і захоплюючого блогу my-sokol.livejournal.com – Яновської Мар’яни.

Подорожуючи світами
Тут і далі фото з my-sokol.livejournal.com

Привіт! Чому ти вирішила завести блог?

Ідея завести блог прийшла до мене після того, як одна подруга показала мені чудові блоги відомих мандрівників. Я зацікавилась блогосферою та була в захваті від того, яке яскраве та насичене життя у блогерів.

Спочатку мій блог мав вигляд звичайнісінького щоденника та писався для себе самої, але з часом коло знайомств та інтересів розширювалося і блогом поступово почали цікавитися різні люди. Таким чином, я познайомилася з багатьма блогерами, деякі з них до цього часу є моїми хорошими друзями.

Подорожуючи світами
У Києві є багато чудових і незвичних ракурсів

Вже давно немає в моєму блозі тих самих перших постів, кожен рік він модернізується та наповнюється новим матеріалом. Але мені здається, що це завжди початок, адже повної досконалості досягнути дуже важко. Якщо не неможливо.

Як ти плануєш свої мандрівки?

Взагалі не планую. Все виходить спонтанно. Коли я переступаю поріг свого дому, то зазвичай маю лише рюкзак за плечима, мінімальний бюджет, фотоапарат та мапу місцевості, куди хочеться поїхати. Заздалегідь я можу відкривати лише візи чи купувати дешеві авіаквитки. Але зазвичай вирушаю не з планом поїздки, а напрямком.

Подорожуючи світами

А потім все складається само собою. Коли нічого не плануєш та не очікуєш, будь-яка подорож стає неймовірною та непередбачуваною. Ти ніколи не розчаруєшся, якщо не будеш в деталях мріяти і планувати кожен свій крок. Важливіше розслабитися та чекати пригод. А взагалі, часто навіть не місце важливо, а компанія та безліч знайомих в цілому світі.

Як ти знаходиш друзів по всьому світові, з якими подорожувати? Соц. мережі?

Дуже легко. Соціальні мережі та інтернет на сьогодні зробило доступним майже все.

Варто не сумніватися в своїх зусиллях, не боятися та просто написати комусь і ви здивуєтесь наскільки відкриті та дружні люди в Європі, Америці чи Тайланді. Також не проблема знайти будь-яку інформацію в інтернеті в будь-якій точці земної кулі, скачати путівники, мапи, перекладачі, знайти ночівлю чи купити квиток.

Подорожуючи світами
Я не знаю як подорожували та знайомилися наші бабусі, але зараз це в рази легше!

Скільки в середньому витрачаєш коштів на подорожі і чи може дозволити їх собі середньостатистичний українець?

На подорожі я витрачаю майже все, що заробляю. Тому, що вважаю, що матеріальні речі ніколи не замінять почуття щастя, нових вражень, ейфорії, свободи та легкості, яку дають нематеріальні.

Подорожуючи світами

Досить багато завжди йде на авіа-квитки, квитки на поїзд, автобуси. Тобто 70% всіх витрат – це дорога. Україною та Росією найчастіше подорожую автостопом. Це і цікаво, і дешево. А взагалі, є ціла купа шляхів та транспорту на будь-який гаманець. На їжу, якщо готувати та купувати все в магазинах, йде не так вже й багато, а житло, зазвичай, – це нові знайомі, друзі або тент. Також інколи зупиняюсь в хостелах. Вони дуже доступні в Європі, наприклад.

Подорожуючи світами
Середньостатистичний українець витрачає на подорож 2-3 свої місячних заробітних платні (і все залежить від достатку). Але й відпустка у більшості – це лише 3-4 тижні на рік. Мені не подобається ця тенденція, тому часто я готова жертвувати комфортом заради відпустки в 6-7 місяців на рік.

Чи про всі мандрівки ти пишеш у блог, чи дещо залишається «за кадром»?

Я намагаюсь писати про найцікавіші, на мій погляд, місця та незвичайні країни. Також наповнюю блог незвичними фотографіями. Рідко фотографую вулиці чи просто будівлі. Таких фото тисячі. Ніколи не буду викладати шаблонні фото. Або писати про те як я їла, потім спала, потім встала. Це нікому не цікаво, навіть мені, коли я перечитую подібні записи річної давнини.

Подорожуючи світами
Я вважаю, що в будь-якому блого-пості має бути дещо свіже та незвичайне. Це одна зі складових успіху і це означає, що вас цікаво читати.

Яка подорож запам`яталася тобі найбільше?

Важко сказати. Я багато подорожую і кожна подорож незвичайна. Кожна запам’яталась чимось унікальним. Інколи важко навіть згадати все. З останнього, це подорож з Києва до Байкала автостопом. Проїхавши по 7 великим містам Росіі за 2 місяці часу та 10 000 кілометрів, не витратила на дорогу ні гривні. А кількість побаченого та пережитого дотягує вже на книгу байок, чи невеликий роман.

Подорожуючи світами
Незабутніми також залишаться подорожі до Індії, Норвегії, ОАЕ. Але, насправді, я не бачу нічого унікального в своїх мандрах. У мене багато знайомих, які проїхали вже півсвіту, в тому числі і автостопом. Також, я вважаю себе достатньо ледачою, тому що півроку я, зазвичай, проводжу в Києві та працюю, тому, що мені подобається моя робота.

Але можливо колись, я все ж-таки наважуся на довгі подорожі… в рік чи два.

Як тобі вдається при такому активному стилі життя знаходити час на блог і скільки, в середньому, ти витрачаєш часу на написання статті?

Так як півроку я проводжу дома, то вечорами та у вихідні завжди намагаюсь знайти годинку-дві на написання статей і обробку фотографій. Це неперевершена практика. А загалом, мені здається, що якщо скласти весь час, який я витратила на блог, то за 4 роки він потягне на місяців 4 :)

Які можеш дати поради блогерам-початківцям?

Писати та набивати руку. Коментувати якомога більше в інших блогах та кидати скрізь лінки на себе. На перших етапах можна починати тупо копіювати ті блоги, які дуже подобаються і таким чином здобувати досвід, а потім все піде само собою – у вас з’явиться своя ідея та стиль і, можливо, купа шанувальників.

Подорожуючи світами

Але для всього свій час, спершу – важлива практика. І ніколи не залишайте писати, навіть тоді, коли вам здається, що ви страждаєте дурницею. І навіть якщо вас ніхто не читає, всі кажуть що це дарма, все одно не лишайте. І прийде той день, коли ваші старання обов’язково дадуть свої результати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*