Коли треба мовчати в соціальних медія?

Написано багато статей, де Вам пояснюють, коли залишати повідомлення в соціальних медіа. Ця стаття написана для того, щоб вказати на те, коли їх розміщувати не треба.

Практично всі кампаній в соціальних медіа, як правило, поділяються на дві категорії: маркетинг та комунікації. Більшість використовує соціальні медіа винятково, як маркетинговий інструмент – вони можуть рекламувати парфуми, цифрові гаджети на кшталт такого товару як “3d очки” чи, навіть, намагатися продати свої послуги. Це робиться для того, щоб довести свою думку і надихнути інших зробити теж саме. Інші використовують його для пропаганди, як спосіб безпосереднього спілкування з перспективними клієнтами. А також з потребою співпраці. Проте абсолютна більшість використовує обидва варіанти.

Бувають випадки, коли повідомлення краще відкласти і зосередитись на тому, що відбувається в світі.

Останні вибори в США були прекрасним прикладом для цього. Соціальні медіа були затоплені результатами, що почали надходити. Люди викладали в Твіттерах свої думки, фотографували наклейки на яких було зображено “я голосував”. Вони сперечалися про те хто переможе, яка країна рухається в тому чи іншому напрямку. І, навіть, обговорювали кількість розміщених ними оголошень про політику, про соціальні медіа – канали.

Це був поганий час для спроб маркетингових повідомлень, або для спілкування з аудиторією на цю тему. Найкраще повідомлення, яке могла зробити американська компанія – це повідомлення, яке б спонукало людей голосувати. Зазвичай, компаніям радять зберігати нейтралітет і триматись подалі від усього. Це несприятливий час для запуску нового продукту, або для обговорення майбутніх подій в цьому плані. Є й інші подібні приклади.

При наявності національної або світової кризи, деякі компанії вперто акцентуються на своїх трендах. Переважну більшість часу це не спрацьовує. Знову ж таки – думки та плани можна висловлювати. Але, такі моменти, як ураган Сенді, що наніс удар на північний схід США, невідповідні для повідомлень про новий продукт.

Будьте уважні до того, що відбувається. Співчувайте. Єдине, що компанії можуть зробити у цих випадках – це висловити співчуття. Щоб показати людям, що вони також можуть підтримувати, допомагати. Необхідно додати нотку людяності допідприємницької діяльності. Якщо у Вас є постійні повідомлення, що розповідають про Вашу продукцію або послуги, коли увага мас зосереджена на чомусь іншому – це не тільки марно. Це може бути дуже руйнівним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*