Соціальна мережа від Google уже нікому не потрібна? [Опитування]

Влітку 2010 року весь інтернет був переполоханий звісткою про те, що Google працює над запуском власної соціальної мережі Google Me, яка має стати гідним конкурентом Facebook. Про це у своєму твітері написав засновник та керівник сайту Digg, Кевін Роуз.

На перший погляд, новина могла бути черговим фейком, яких в інтернеті є вдосталь. Однак вже через місяць після цього чутки підтвердилися: спочатку Google “спіймали” на переговорах з ігровими стартапами, а ще через деякий час компанія почала активно скуповувати ігрові сервіси. Для прикладу, за компанію-розробника соціальних ігор Slide, Google виклав $182 млн. Засновник Slide, до речі, уродженець Києва Макс Левчин, здобув посаду віце-президента Google з соціальних сервісів. Цілком ймовірно, що саме йому було віддано під керівництво створення тієї самої “соцмережі від Google”.

Згодом навіть колишній CEO Google, Ерік Шмідт, натякнув про можливий запуск нового продукту: “Ми візьмемо ключові продукти Google і додамо до них соціальний компонент”, – сказав він під час виступу на конференції Zeitgeist. Восени 2010 року інтернет завмер в очікуванні “вбивці Facebook”, і раз-у-раз з’являлися нові повідомлення в ЗМІ про дату запуску цього сервісу.

Але, як бачимо, цього так і не відбулось. Мало того, новинарний потік на цю тему практично припинився ще на початку грудня 2010 року. Історія про Google Me не лише була затьмарена новинами про Android, Chrome OS, Chrome Web Store, Google eBookstore, Google Nexus S, а й просто не мала ніяких підстав для обговорення.

Ми можемо розглядати два варіанти: або це так зване “затишшя перед бурею”, і в цьому році Google здивує всіх, відкривши свою соціалку, або ж це все було маячнею, зітканою з чуток та новин. Єдиний факт, який залишається достовірним – це те, що Google придбала кілька соціально-ігрових компаній, отримавши їхні здобутки та спеціалістів. Поки що ми так і не помітили, щоб їхня робота зіграла важливу роль при запуску будь-якого з проектів компанії за останні півроку. Тому або це була робота на перспективу, або ніякої соціальної мережі від Google не існує.

Найбільша соціальна мережа у світі, Facebook, налічує близько 600 млн користувачів на даний момент. Залучити таку кількість людей до нового сервісу за короткий час – задача вкрай нелегка. Але й не можна стверджувати, що неможлива – колись і MySpace, здавалось, ніхто не переможе, а насправді все обернулося інакше. Тому нас має цікавити скоріше не кількість користувачів, які може здобути ефемерна соціальна мережа від Google, а її характер.

Зважаючи на численну кількість сервісів Google, справа за меншим – створити цікаву платформу, де переваги цих сервісів можна було б об’єднати в одне ціле та використати для соціальної мережі. Єдина важлива складова – ігри – до осені 2010 року в Google була досить слабо розвинута, але з покупкою таких компаній, як Slide, проблема зникла. Якщо ідеологам “Google Me” вдасться створити продукт, який враховуватиме інтереси сучасної аудиторії, то його успіх цілком можливий.

А що думаєте ви з цього приводу (якщо вашого варіанту немає – буду радий прочитати його в коментарях)?

Чи хотіли б ви користуватися соціальною мережею від Google?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*