Блоготиждень №72

Як працюють туристичні SIM-картки

Юрій Новоставський, який проводить чимало часу в робочих поїздках, вирішив допомогти людям, які мають схожі обставини і розповів про те, як користуватися спеціальними туристичними SIM-картками. Виявляється, така можливість є і в українців.

Що таке туристична SIM-карта? Це звичайна (U)SIM-картка передоплаченого зв’язку, призначена для роботи у роумінгу у GSM та UMTS-мережах. Як і картки інших операторів, купивши стартовий пакет абонент отримує телефонний номер (MSISDN) , телефонний код залежатиме від того, де і яка сім-картка придбана, у багатьох випадках це +372 (Естонія) чи +44 (Велика Британія, такі картки популярні у Європі).

Міфи про спалювання жиру

Блогосфера продовжує поповнюватися тематичними блогами. Один з таких – блог про бодібілдінг. Досить незвично, але, погодьтесь, в Україні таких блогів просто не існує. В одному з останніх постів автор пише про питання, що турбує багатьох людей – навіть тих, які далекі від бодібілдінгу:

Весь світ спантеличений питаннями зайвої ваги. Краса, естетика, зручність … У пресі як гриби розмножуються статті про всілякі методики спалювання жиру, про чудесне зникнення живота за допомогою якої-небудь огіркової дієти або про повне позбавлення від целюліту вісімдесятирічної домогосподарки. Деякі повні люди намагаються виправити фігуру: читають відповідну літературу, дивляться пізнавальні передачі, звертаються до так званих «фахівців». І що вони отримують в результаті?Набори необгрунтованих міфів, вірних лише з одного боку, але які гублять організм з іншого. Не дивно, що таке дилетантське «лікування»приводить у кращому разі лише до короткочасних результатів.

Больным здесь не место

Катерина Андрєєва, авторка колективного блогу Blogpost-ua пише про жахливий стан сучасної медицини в Україні та її підробну “безплатність”.

Обычному украинскому человеку – не политику, чиновнику или их родственнику, которых отвезут в Феофанию, в частную клинику в Киеве или в Австрии, – болеть категорически опасно: нет условий для выздоровления. В наших больницах не выдают постельного белья и сажают больного на голый матрац ожидать, когда кто-нибудь привезет постельное белье из дому. Даже когда отдельные палаты с неофициальной стоимостью 400 гривен в неделю свободны, всех простых смертных запихивают в палаты общие и укладывают в коридоры. В наших больницах кормят помоями и это еще комплимент для такой «еды». В наших больницах нет лекарств и аппаратуры. В наших больницах ставят серьезнейшие диагнозы, не сделав ни одного анализа и не проведя ни одного обследования. Умершего вечером пациента не выносят из палаты до утра. Живому пациенту три дня не предоставляют никакого лечения и лишь капают физраствор. В наших больницах врачи занимаются запугиванием, вымогательством и издевательством.

Гражданская журналистика и Twitter VS профессионалы и информагентства: эта музыка будет вечной

Надія Баловсяк, відомий український блогер, пише про те, в якому стані “протистояння” соціальних та традиційних медіа на прикладі терактів у московському аеропорті.

Рассматривал ли кто-то всерьез утверждение о том, что блогосфера, гражданская и социальная журналистика заменит профессиональную? Олег Кашин считает, что такие заявления делают сами журналисты профессиональных медиа. Я же считаю, что всерьез говорить что-то подобное могут только блогеры и те самые гражданские журналисты. Которые забывают, что работа журналиста состоит совсем не в том, чтобы первым написать новость, точнее, не только в том, а, в первую очередь, в том, чтобы подготовить максимально подробный материал, основанный, кстати, во многом на свидетельствах тех же гражданских журналистов.

Історія кохання – конкурс до дня Святого Валентина

На молодіжному блозі Molodi.in.ua стартує конкурс до дня святого Валентина. Умови надзвичайно прості – надішліть свою історію кохання, і виграйте приз.

Кожна історія кохання по-своєму унікальна та неповторна, незалежно від того тривають ваші стосунки чи вже ні. Звісно, справжнє кохання воно одне і на все життя, але кожна людина запалює свічку в нашому серці, що і дозволяє рухатись вперед. Розкажіть свою історію кохання. Що змінили в тобі почуття до іншої людини? Які висновки були зроблені? Що ти відчуваєш в даній ситуації? А може, ти хочеш зізнатись у коханні за допомогою нашого сайту? Думаю, що ці питання хоча б приблизно наштовхнуть вас на ідею того, що ми хочемо. Не обов’язково писати про своє особисте кохання. Можливо, бабуся розповідала зворушуючу історію стосунків з вашим дідусем і ви ще й зможете додати стару чорно-білу фотографію…

Як згенерувати QR-код з адресою поточної сторінки

Юрій Сметана пише про те, як власноруч можна створити QR-код – чорно-білу картинку, в якій можна закодувати URL-посилання, і не тільки.

Я хочу встановити на веб-сторінці QR-код, що буде автоматично генеруватись та містити інформацію про сторінку, на якій його розташовано. Існує багато онлайн-сервісів для генерування QR-кодів. Проте вони генерують статичний малюнок-код, зашифровуючи у ньому дані, що було вказано користувачем.

На щастя, сервіс Chart API від Google пропонує можливість генерувати QR-коди “на льоту” (а також десятки інших типів графіків та чартів). В HTML-коді сторінки достатньо лише замість розташування зображення вказати спеціальну адресу, що містить інформацію про тип згенерованого малюнка та даних, які міститимуться в ньому.

Інтернет 2010 у цифрах (статистика)

Роман Голубовський наводить вкрай цікаві дані про розвиток інтернету за минулий рік. Чи знали, ви що у 2010 році було надіслано 107 трлн електронних листів?

Блог Royal Pingdom опублікував цікаве дослідження під назвою “Internet 2010 in numbers“. Я все (окрім цифр) переклав і викладаю до вашої уваги. Як змінився інтернет за 2010 рік? Скільки нових веб-сайтів з’явилось? Скільки електронних листів було вислано? Скільки всього користувачів інтернету? Скільки фотографій вони викладають онлайн? Цей пост дасть відповіді на ці та інші запитання у лаконічному форматі статистики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*