Українці почали боротьбу з ДАІ через інтернет

Жителі України зрозуміли, що крім них самих ніхто їхні громадянські права відстоювати не буде, і активно взялися за телефони. А також за відеокамери та фотоапарати, у яких є можливість зйомки відеороликів.

Така техніка стала нічним кошмаром для деяких категорій державних службовців та посадових осіб. З особливою любов’ю українці почали знімати інспекторів ДАІ, щоб засвідчити той стан, у якому знаходиться Державна автомобільна інспекція країни.

Схоже, що така тактика починає приносити свої плоди: водії тепер можуть нарешті задокументувати правопорушення даішників у випадку їх неадекватної поведінки, чи, чого гірше, безпідставних звинувачень. Дякуючи відеосервісу Youtube деякі інспектори ДАІ стали справжніми “зірками” інтернету. На жаль, у гіршому значенні цього слова.

Один з перших яскравих випадків трапився в середині серпня 2010 року, коли інспектори ДАІ вкотре проігнорували закон та відмовилися показати своє посвідчення та представитися, як того вимагають правила. У відповідь один з них показав водію дулю, яка була знята на відео, і пізніше розміщена в інтернеті.

Ось це відео, що зібрало понад 37 тис. переглядів:

Завершення цієї історії, яка трапилася на початку літа, було логічним – даішника звільнили одразу ж, як ролик почав поширюватися в соціальних мережах та ЗМІ.

Наступної історії не довелося довго чекати: всього через місяць було звільнено ще одного інспектора ДАІ, який пригрозив ”разбить е*ло” водієві. На жаль, цього відео на Youtube уже немає.

І буквально вчора Державна автоінспекція подарувала інтернету ще одного “героя”. Інспектор з Одеси, старший сержант Швець (номер посвідчення ОД0148) на питання водія, задане українською мовою, відмовився відповідати, і заявив: “Нє понімаю тєлячью мову”.

Слава не змусила себе чекати: всього за дві доби відео на Youtube переглянули понад 50 000 разів, і схоже, що ця цифра зростатиме щонайменше до кінця цього тижня. Доля старшого сержанта Швеця поки що під питанням – в Одеському міськвідділі ДАІ пообіцяли розібратися з винним. За результатами службового розслідування йому або дадуть зауваження, або звільнять. Звісно, в даному випадку останній варіант не здається жорстким.

Імідж, який намагається тримати українська правоохоронна система (ну хоча б намагається), тріщить по швам. І якщо на загальнонаціональних телеканалах подібні історії ще можна якимось чином приховати, то інтернет залишається відкритим майданчиком для тих громадян, які не бажають, щоб з ними поводились, як з бидлом.

Схоже, що на апарат державних чиновників та службовців усіх рівнів чекатимуть ті самі пригоди: українців в інтернеті дедалі більше, а разом з ними в гру вступають і їхні відеокамери та мобільні телефони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*