Блоготиждень №71

Перший у 2011 році Блоготиждень радий бачити вас та інформувати про цікаві новини з української блогосфери. Поїхали!

Люди і книжки

Олександр Мельник запустив блог 5books, в якому будуть публікуватися огляди та рецензії на найкращі книги у багатьох жанрах. Особливість блогу полягає в тому, що відгук на прочитану книгу може додати будь-хто, надіславши свій текст автору сайту.

Щотижня на 5books можна буде знайти 5 свіжих рецензій на цікаві книги, а також невеликий дайджест подій у сфері книговидавництва та книжкового ринку. Зважаючи на те, що блогів на таку тематику, та ще й україномовних, просто не існує – підтримаємо Олександра у його починаннях та побажаємо успіху з блогом.

Групові знижки по-українськи. Купуй і економ 50-90%!

Андрій Вовк у своєму блозі зробив хороший огляд українських сервісів групових знижок: розповів, що це таке, чому воно стало популярне, та які сервіси зараз працюють в Україні.

Суть групових знижок полягає в тому, що користувачі мають можливість купити купон чи так званий сертифікат на відвідування салонів краси, спортзалів, кінотеатрів з значною знижкою. Більшість інтернет-сервісів групових знижок пропонують як мінімум 50% знижки від повної вартості товару чи послуги. Єдина умова надання такої знижки – купони чи сертифікати на акцію має купити необхідна мінімальна кількість користувачів. Схема роботи таких сервісів дуже успішно працює в інших країнах. Так в США найпотужнішим сервісом групових знижок є Groupon.com.

TweetStats – статистика вашого твітера

Український блог про Твітер, Twitter.in.ua, розповідає про дуже корисний сервіс TweetStats, який деталізує статистику використання твітера кожного користувача.

Зокрема, можна дізнатися наступні цифри:

Показує кількість твітів по місяцям, дням, годинам, годинам в день, кількість реплаїв до конкретних користувачів, кількість твітів по клієнтах, а також популярні слова і хештеги. Це все у вигляді симпатичних графіків, гістограм і хмаринок.

Найкращий альбом 2010 року

Український музичний блог FaDiez оголосив підсумки голосування за найкращий музичний альбом 2010-го року, яке проходило на сайті. В ньому взяли участь понад 7 тисяч людей, і перше місце здобула група Океан Ельзи з альбомом Dolce Vita. Друге та третє місця, відповідно, посіли Бумбок (Все включено) та Серцевий Напад (Fight for hope).

Реклама у Трансформерах

Олексій Нетребенко у своєму блозі пише про те, як у фільмі Трансформери з’явилися саме ті моделі автомобілів, які ми пізніше побачили на екранах:

Коли довгий час корпоративна «шестірка», Майкл Бей, був вибраний як режисер блокбастера «Трансформери», фани знали, чого чекати від приголомшуючого фільму, де крупним планом в кадрі будуть розміщені відомі лейбли. Но все, що робить Бей, він вважає, що чим більше – тим краще.

Тому, маючи на руках контракт із студією, Бей звернувся до всіх крупних автовиробників з своєрідним аукціоном – хто дасть більше грошей, того і вибере. В результаті він зупинився на GM, які запропонували 3 мільйони доларів.

Протокол IPv6

Олег Боженко не пошкодував свого часу і написав досить детальний пост про технологію IPv6. Як відомо, ресурсна база IPv4 закінчується, і вже найближчим часом вільних ІР-адрес може не стати, якщо провайдери не почнуть переходити на IPv6. Судячи з усього, вони поки що не поспішають це робити.

На початку 90х (через 10 років після запровадження IPv4) почали працювати над новим протоколом, який пізніше назвали IPv6. Основна відмінність IPv6 від IPv4 — на кожну людину припадає по 300 мільйонів адрес (непоганий запас, правда?). Офіційно протокол був прийнятий в 1996 році і з того часу провайдерам рекомендовано переходити на нього.

Але пройшло вже 15 років але ми й досі використовуємо IPv4. Справа в тому, що для глобального впровадження IPv6 потрібно, щоб його підтримували на всьому маршруті від користувача до сайту (ПЗ на комп’ютері, обладнання в локальній мережі, обладнання провайдера, обладнання магістрального провайдера, ПЗ на сервері і т.п.) а це не так просто

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*