Сервіси Google, про які ви не здогадувались. Частина четверта

Після кожного Нового року в мене є традиція… ні, не йти в баню з друзями, а згадувати, які нові сервіси запустив Google, і які з них ви, можливо, ще не встигли відвідати.

Серія статей “Сервіси Google, про які ви не здогадувались” була розпочата ще у 2007-му році, і дотепер одного випуску на рік зазвичай достатньо, щоб показати всі ті цікавинки, що створив Google. Звісно, якщо відкинути популярні та загальновідомі сервіси, такі як Google Maps або Picasa, залишається насправді небагато проектів, якими керує Google. Кілька таких – в сьогоднішньому огляді.

Google у реальному часі – це один з різновидів звичайного пошуку Google, який, тим не менш, має власний домен. Користувачі можуть шукати будь-яку інформацію в реальному часі, а результати будуть підвантажуватися з твітера по мірі їх публікації в інтернеті. Окрім того, при розширеному пошуку можна вказати додаткові параметри – часові рамки, мову, регіон, та інші.

Якщо ви не в курсі, то Google не міг встояти перед таким трендом, як сервіси для скорочення посилань, і створив власний аналог – Goo.gl. Його можуть використовувати деякі твітер-клієнти, а також цей сервіс автоматично вбудований в Google Maps – якщо раніше щоб поділитися лінком, треба було копіювати дуже довге посилання, то тепер воно скорочується через goo.gl. Статистика кліків в goo.gl є публічно доступною.

Google давно закрила свій колишній сервіс запитань та відповідей, але якимось чином російському підрозділу компанії, Google Russia, вдалося запустити власний аналог – лише для жителів Росії. Тим не менш, сервіс Модератор доступний і для українців. Принаймні, додати своє питання у вас вийде – а як буде далі, невідомо поки що 8)

Google включився в боротьбу з геосоціальними сервісами, запустивши власний проект – Places. Google Places орієнтований більше на бізнес-аспект геосоціальних сервісів і дозволяє користувачам переглядати, оцінювати, та залишати відгуки до популярних місць, наприклад, ресторанів, кафе, готелів, тощо. Hotpot є підсервісом Places, а користуватися ним можуть і користувачі стандартних комп’ютерів та лептопів. Сервіс автоматично визначить ваше місцеположення та запропонує залишити кілька відгуків.

Довгоочікуваний Google ebookstore було запущено відносно нещодавно – наприкінці 2010 року. Як завжди, новинка не є доступною для жителів України. Щоправда, тут не все так погано: ми можемо переглядати всі позиції книжкового магазину, а ті, які є безплатними – вільно завантажувати (точніше, безплатно “купувати”). Якщо добре пошукати, то в магазині Google можна знайти дійсно цікаві речі.

Про Chrome Web Store я вже писав у грудні, але з того часу магазин додатків суттєво розширив свій асортимент – як серед платних, так і серед безкоштовних програм. Нагадаю, власники браузеру Google Chrome можуть завантажувати та купувати спеціальні веб-додатки з цього каталогу, і встановлювати їх на свій браузер. Програми будуть синхронізовані між усіма ПК, на яких ви користуєтесь Google Chrome. Мій улюблений додаток – Super Mario :)

На цьому все. Якщо ви знаєте інші сервіси Google, про які не знають інші люди – буду радий, якщо ви поділитеся ними в коментарях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*