5 альтернатив сервісу соціальних закладок Delicious.com

Я починав користуватися цим сервісом ще тоді, коли він називався Del.icio.us, і продовжував використовувати його, коли крапки в назві зникли, а дизайн було приємно осучаснено. Delicious став хорошою заміною браузерним закладкам – адже цікавих сайтів та сторінок в інтернеті чимало, а зберігати це в браузері, яким би він добрим не був – неефективно і недоцільно.

Кілька тижнів тому стало відомо про те, що компанія Yahoo планує закрити або інтегрувати кілька своїх власних та придбаних сервісів. Під роздачу може потрапити і Delicious – не зважаючи на протести користувачів, Yahoo звільнила команду розробників сервісу. Пізніше в офіційному блозі Delicious було повідомлено про те, що сервіс все-таки не закриватимуть, а скоріше продадуть іншій компанії.

Однак, навіть якщо його не закриють, можливо час задуматись про альтернативи?

Перш ніж перейти до огляду альтернативних сервісів, розкажу вам про те, як можна використати вже існуючі закладки, які ви зберегли на Delicious. Зробити це досить просто: треба зайти на сторінку налаштувань, обрати пункт “Export Bookmarks”, і на відповідній сторінці зробити експорт усіх ваших закладок – з тегами та нотатками або без. Файл закладок буде збережено у форматі .html.

Pinboard

Сервіс Pinboard відрізняється від інших своєю аскетичність в плані дизайну. Але з функціоналом, навпаки, все добре – Pinboard уміє зберігати закладки, тегувати їх, підтримує мобільні клієнти, розгортає скорочені посилання до нормального виду, та багато іншого. Сервіс прямо закликає перейти з Delicious саме на нього. У вигляді закладок можна також зберегти архів всіх ваших повідомлень з твітера. Щоправда, сервіс все-таки має один недолік: для того, щоб почати ним користуватися, доведеться заплатити $9 одноразово.

Diigo

Diigo може зберігати закладки на обрані вами сторінки, тегувати їх, налаштовувати рівні приватності, автоматично постити закладки до вашого блогу за графіком, та багато іншого. Сервіс підтримує прямий імпорт букмарків з Delicious Серед преміум-функцій – повнотекстовий пошук по вашим закладкам, а також збереження копій закладок. Власники смартфонів будуть раді Android та iPhone-додаткам Diigo.

Evernote

Evernote – це значно більше, ніж просто сервіс для зберігання закладок, однак і з цією роботою він справляється чудово. Імпортувати закладки з Delicious можна просто перетягнувши збережений HTML-файл в Evernote. Сервіс дозволяє зберігати не лише закладки, а й різноманітний веб-контент – тексти або фото – та синхронізує це все між різними ПК або мобільними пристроями, і може шукати по вашому архіву.

Historious

Historious є досить простим в управлінні та милим на вигляд агрегатором закладок в онлайні. Сервіс підтримує теги, повнотекстовий пошук по закладкам, кешовані версії збережених сторінок, а також соціальні функції. Безплатний екаунт передбачає лише 300 збережених сайтів, тому варто придбати преміум – $20 одноразово або $3 щомісяця.

Mister Wong

Mister Wong – ще один простий сервіс для збереження закладок. Один з найстаріших сайтів подібного типу. Підтримує імпорт не лише з Delicious, а й з Twitter та популярних браузерів. Доступний на шести мовах, і, що важливо, безплатний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*