Як створити успішний блог – моя доповідь на #iCamp

Як створити успішний блог – моя доповідь на #iCamp27 листопада я виступав у Львові на конференції iCamp з доповіддю “Як створити успішний блог”. Був радий поділитися тим досвідом, який я отримав за останні чотири роки в блогосфері, працюючи над різними проектами та блогами.

В презентацію я спробував максимально коротко втиснути все те, про що розповідаю на сторінках цього блогу, а також у численних коментарях та дискусіях на інших сайтах. Доповідь складається з кількох частин – перша це статистика світової, кириличної та української блогосфери, їх порівняння, друга – це з”ясування причин мотивації, визначення поняття успішності, типові помилки початківців, третя – ознаки успішного блогу, джерела трафіку, соціальні медіа, поради з розкрутки блогу, його наповнення та монетизації.

Як створити успішний блог
Звісно, хотілось би розповісти значно більше, але це вже не формат доповіді, а основа для чогось більшого. iCamp, не зважаючи на те, що в останній момент був перенесений з одного місця в інше (для цього були об”єктивні причини, на жаль), був проведений на гідному рівні. Практично кожен учасник з кількох сотень людей, які прийшли на зустріч, могли легко вирішити, яку саме доповідь відвідати. Сумувати мені не довелось – дорогу з вокзалу до місця проведення я подолав разом з @from_chernivtsi, а на самому iCamp зустрів багато знайомих – з твітера і не лише.

Шкода, що секція інтернет-журналістики була не такою популярною, як інші. Можливо, людям ліньки було підніматись на третій поверх, можливо ще щось. Але я впевнений, свою аудиторію доповідачі все-таки знайшли :) Оскільки за весь час практично не бачив нудних чи заспаних обличь, що часто трапляється на конференціях.

З доповідачів хочу відзначити Андрія Іздрика, який розповідав про проект Podcaster.org.ua, Олександра Акименка (Platfor.ma), Тараса Назарука (блогосфера) та Ярослава Ажнюка (соціальні медіа). Їхні презентації не лише були цікаво поставлені, а й часто спонукали глядачів до обговорення. Іноді навіть дуже гарячого :)

Дякую організаторам події за перший баркемп такого масштабу на Західній Україні, і сподіваюсь, що наступного року, як і казав Ростислав Чайка, до Львова приїде тисяча учасників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*