Збираємо гроші для Вікіпедії

У листопаді цього року Wikipedia почала свій щорічний збір пожертвувань. Як відомо, найбільша у світі онлайн-енциклопедія керується некомерційною організацією Wikimedia Foundation, яка може існувати лише за рахунок пожертвувань спонсорів та людей.

Враховуючи те, що Вікіпедія є п”ятим за популярністю сайтом у світі, то було б дуже вигідно розмістити на ньому рекламу і заробляти на цьому – навіть один банер міг би принести організації мільйони доларів прибутку за рік. Втім, було твердо вирішено, що на Вікіпедії ніколи не буде реклами, допоки люди та компанії фінансують проект своїм коштом. Тому наприкінці кожного року над статтями з”являється повідомлення від засновника Вікіпедії, Джиммі Вейлза, з проханням про допомогу.

Гроші, які Wikimedia кожного року отримує за допомогою пожертв, йдуть на підтримку технічного обладнання та функціонування енциклопедії. Всі статті створюються на добровільних засадах, тому їх автори не отримують жодної фінансової винагороди.

Тому хотілось би, щоб жителі України внесли і свою частку в розвиток цього неймовірного проекту, який став неосяжним джерелом знань для мільйонів людей. Уявіть собі одну лише ідею: чи могли колись наші попередники мати доступ до всієї інформації, накопиченої людством, та ще й безплатно? Я вважаю дуже вдалим кроком те, що Вікімедіа-Україна підключила до способів оплати Webmoney – сплачувати в інтернеті кредитними картками українці ще не навчились повністю, а от поповнити гаманець для вікі можна з будь-якого терміналу, яких розміщено тисячами по всій країні. Адреси гаманців ви можете знайти тут. Думаю, така витрата грошей буде набагато кориснішою, ніж замовлення чергової партії корів для гри “Щасливий фермер” на Вконтакте.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*