Ким має бути професійний блогер

Якщо ви вирішили завести блог, то, фактично, ви повинні вміти лише набирати тексти на клавіатурі вашого комп’ютера або ноутбука. Коли ж заходить мова про щось більш серйозне, специфічне або професійне – то  письменницьких талантів вже не вистачить. Нижче я перерахую спеціальності, якими повинен володіти блогер, якщо він хоче зробити свій блог професійним.

1. Маркетологом

Наявність професійного блогу передбачає, що ви все-таки маєте перед собою якусь мету – або отримання прибутку, або ж просування себе, свого бренду чи своїх послуг. Для досягнення цієї мети вам потрібно мати хоча б базові навички маркетолога.

У випадку з продажею реклами на блозі, ви маєте вирішити – який вид реклами продаватимете, скільки це буде коштувати для рекламодавців і як це все організувати. На словах це звучить просто – але насправді ви повинні серйозно поставитись до розробки стратегії відносин з рекламодавцями, адже саме від неї залежатиме ваша фінансова успішність. Якщо ж блог потрібен вам не для заробітку грошей, а для розкрутки свого бренду – то тут в хід підуть ще більш вишукані маркетингові прийоми та засоби комунікацій в соціальних медіа.

2. Програмістом

Навіть не зважаючи на те, що зазвичай нам усім дістаються готові дизайни (для автономних блогів – теми оформлення, які можна завантажити, для блогів на спеціальних сервісах – шаблони, запропоновані адміністрацією), іноді все ж доводиться мати справу з кодом.

Оскільки в сучасному інтернеті зазвичай використовуються такі мови, як HTML, PHP, а також засоби CSS і Javascript, то було б дуже добре, якби ви мали уявлення про роботу кожного з них. Хоча б для того, наприклад, аби вміло вставити у ваш WordPress-блог кнопку ретвіту або Like від Facebook і при цьому не зламати весь дизайн.

3. Дизайнером

Аналогічно до попереднього пункту: знання будь-якої програми для обробки графічних файлів буде вагомим плюсом до вашої професійної блогерської “кар’єри”. Мається на увазі не стільки здатність зробити повноцінний дизайн для блогу, наприклад, логотип або ілюстрацію, а те, що ви будете мати уявлення про те, чому в сайдбарі показується саме ця картинка, де вона лежить на сервері, і як замінити її на щось більш життєрадісне.

4. Менеджером

Коли блог у вас не один, а кілька, то варто задуматись над тим, як найефективніше використовувати ваш час на управління ними. На які теми писати? Як взаємодіяти із соціальними медіа? Як розподілити витрати і доходи, якщо вони є? Як розкручувати проект? Чи співпрацювати з іншими блогерами?

Ви повинні чітко знати відповідь на кожне з них питань, якщо хочете, щоб ваш блог досяг професійного рівня. Якщо ви не знаєте, як поводити себе в тій чи іншій сфері, або, ще гірше, ніколи не задумувались над цим – значить ви не готові розвивати цей проект на 100%. В такому разі краще не витрачати марно час і зайнятись тією справою, яка вам дійсно цікава.

5. Копірайтером

Писати тексти може кожен – навіть той, хто про це ніколи не задумується, і не має власного блогу. Але зовсім інше питання, якої якості будуть ці тексти і чи виникатиме в людей бажання прочитати хоча б більше одного речення.

Професійні блогери – ще й копірайтери, оскільки вони вміють писати цікаві тексти, які здобувають підтримку в читачів, є релевантними заявленій тематиці, і розповідають про актуальні речі, а не “переливають з пустого в порожнє”. Секрети написання “смачних” текстів насправді прості й банальні, якщо дотримуватись їх і регулярно підвищувати свій професійний рівень володіння словом. Такі поради можна знайти навіть на цьому блозі,якщо добре пошукати.

Підсумовуючи все вищесказане, хочу зауважити, що кожен з цих пунктів можна закреслити у трьох випадках: 1 – якщо ви працюєте не сам, і ваш партнер готовий взяти на себе частину обов’язків (наприклад, технічна підтримка блогу); 2 – якщо у вас є достатньо коштів (які ви вже заробляєте на блозі, або які ви готові в нього інвестувати) для того, щоб найняти необхідного спеціаліста і делегувати йому повноваження, в яких ви не почуваєте себе впевнено; 3 – ви звичайний блогер і вам це все нафіг не потрібно, ви просто любите писати :)

А якими ще спеціальностями можна доповнити цей список, на вашу думку?

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*