Архівуємо нашу соціальну діяльність

Соціальні мережі стають все більшою частиною нашого життя. В них ми викладаємо світлини, думки, контакти знайомих людей, відмічаємо ті продукти, що збираємося купити і т.ін. Постає питання – а як це все зберегти на випадок форс-мажорної ситуації? Сьогоднішній наш запис – про інструменти бекапу нашого соціального життя.

1. Facebook

Декілька тижнів тому Марк Цукерберг анонсував нову функцію своєї соціальної мережі, яка допоможе зберегти усі персональні дані у зручному вигляді.

Наразі вона доступна в англомовній версії Facebook, тому вам потрібно натиснути у верхньому правому кутку “Аккаунт” (Account), і у меню обрати “Налаштування аккаунта” (Account Settings). Потім, якщо у вас не англійська версія, перейти на вкладку “Мова” (Language) і обрати English (US або UK). Далі поверніться на першу вкладку “Settings” і натисніть навпроти пункту “Download Your Information” посилання «learn more».

Після того з’явиться віконце із зеленою кнопкою Download. Як тільки ви натиснете її, сайт почне збиратися всю опубліковану вами інформацію і через пару годин повідомить вас через e-mail про закінчення операції. Після цього ви зможете забрати ZIP-архів за допомогою наведеного у листі посилання.

Єдиний недолік цього методу полягає в тому, що бекап доведеться робити власноруч. Для автоматизованої архівації (причому не тільки Facebook) можна використовувати сервіси на кшталт Backupify, де окрім платних сервісів є і безкоштовний (з лімітом на архівацію не більше 2 Гб).

2. Twitter.

Є один відомий факт: якщо ви написали більше 3 200 твітів, то ваші найперші твіти будуть недоступні навіть у результатах пошуку. Таке обмеження задокументовано у Twitter API. Тому для архівації твітів виникає все більше відповідних сервісів, хоча ходять чутки, що згодом цей ліміт може бути знято. Один з найкращих безкоштовних сервісів має назву BackUpMyTweets.

Заведіть там акаунт, і сервіс стане автоматично архівувати ваші твіти на постійній основі. Експортувати бекап можна буде у форматі HTML, XML або JSON. Ентузіасти також можуть спробувати TweetNest – це застосунок, який встановлюється на стороні веб-серверу (наприклад, там, де ви тримаєте ваш власний блог). Серед інших серверних рішень варто також згадати ThinkUp, який вміє архівувати не тільки твіти, але й записи до Facebook.

Ну і зрозуміло, що якщо ви вже твітнули більше 3 200 разів, то більш старі твіти жоден сервіс вам не відновить.

3. LinkedIn.

В LinkedIn немає інструменту експорту всієї інформації як в Facebook, але можна самостійно архівувати дві найважливіші частини вашого акаунту – ваші зв’язки (connections) та ваш профайл.

Для того, щоб забекапити контакти, натисність “My Connections”, а потім “Export Connections” (на клікабельному скріншоті справа зображено, де саме розташовані ці кнопки). LinkedIn пропонує архівувати їх або у форматі *.CSV, що розпізнається програмою Microsoft Outlook, або у *.VCF, що більш оптимальний для Mac-користувачів, оскільки сумісний з Address Book.

Для того, щоб зберегти дані профіля, натисніть “Edit Profile”, а потім на іконку PDF справа на панелі, щоб експортувати інформацію в PDF. Для автоматичної архівації також можна скористатися Backupify.

4. Flickr.

Тут також немає єдиного рішення, більше того, сам сервіс не дозволяє проглядати більше ніж 200 останніх завантажених фото, якщо у вас не акаунт “Flickr Pro”, тому в даному випадку доведеться звернутись до того ж сервісу Backupify або скористатись десктопним додатком FlickrBackup.

До речі, останній є платформонезалежним і тому працює в будь-якій операційній системі.

5. Веб-альбоми Picasa

І хоча цей зручний сервіс є менш популярним, аніж ті ж Facebook та Flickr, але в ньому є функція для зручного і простого бекапу ваших світлин. Для архівації потрібно лише встановити безкоштовний додаток Picasa, який не тільки вміє синхронізувати теки у комп’ютері та в інтернеті, але є ще й непоганим менеджером для роботи із фотографіями. В ньому виберіть, які саме альбоми мають бути синхронізовані, і тоді будь-які зміни офлайн будуть автоматично враховані і в веб-сховищі, і навпаки.

Насамкінець, якщо ви ще не вирішили, чи потрібно архівувати ваші записи, просто пам’ятайте: коли ви щось публікуєте онлайн, ви можете не знайти цей запис в тому ж самому місці через пару років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*