10 способів слухати музику онлайн

10 способів слухати музику онлайн

Впродовж останніх півроку кількість відвідувачів MySpace знизилась удвічі. За останні кілька років сервіс практично не розвивався і стояв на місці, у той час як альтернативні сайти набували зручності і милували око. Засновники нових ресурсів роблять все можливе і неможливе, щоб привчити користувачів саме до їхнього сервісу. У Росії більшість юзерів традиційно віддають перевагу сервісу «Вконтакте». Розібратись у розмаїтті західних аналогів вам допоможе наш гід по десяти ресурсам, на яких можна слухати, а іноді і скачувати музику онлайн.

Hype Machine

Один з найбільш популярних і зручних способів слухати музику онлайн. Сюди потрапляють всі треки, викладені в іноземних блогах. Для того, щоб потрапити в плеєр Hype Machine, блог повинен розташовуватись у загальній базі сервісу, ця база нараховує нині приблизно півтори тисячі блогів. Користувачам HM пропонується пройти реєстрацію, після чого всі нові функції стають доступними: улюблений трек можна відмітити «сердечком», щоб зберегти його у своєму профілі, відмітивши так само блог чи пошук за певним артистом, ви формуєте свою стрічку, куди будуть потрапляти всі оновлення. Цікаво, що агрегатор створили хлопці з Росії – ім’я засновника сайту Ентоні Володькін.

Плюси:
— великий вибір нової музики
— проста та зрозуміла навігація
Мінуси:
— мізерний вибір старих треків

hypem.com

Soundcloud

Принцип роботи Soundcloud дивовижно простий: ви завантажуєте потрібний вам трек і отримуєте плеєр, який можна викласти де завгодно – у блозі, твіттері або ж facebook.

Засновники сайту хотіли зробити щось на кшталт Flickr чи Vimeo для музики – платформу, де не буде межі між музикантами та публікою. За три роки роботи сайту на ньому накопичилась уже досить пристойна база, часто треки завантажують самі музиканти або лейбли, що їх представляють. Так, Perfume Genius виклав у своєму профілі дебютний альбом задовго до офіційного релізу платівки. Додайте своїх друзів та улюблених музикантів, і ви зможете слідкувати за останніми оновленнями та прем’єрами.

Плюси:
— приємний дизайн
— проста система завантаження треків
— розвинута система шарінгу
Мінуси:
— відсутність систематизації бази треків

soundcloud.com

Blip.fm

Blip.fm — це спроба створити щось на кшталт Твіттеру, але з музичним контентом: за допомогою пошуку сайт дозволяє обрати потрібний трек, додати до нього короткий коментар і запостити. Користувачів, які мають подібний смак, або просто друзів можна додати у «Обрані», аби потім слідкувати за їхньою активністю. Як і у foursquare, за свою активність ви отримуєте бали. Щоправда, для користування сайтом потрібна реєстрація. Скачати цікавий трек не можна, зате пісні завантажуються самими користувачами, що ставить під сумнів легальність ресурсу, зате дозволяє у мінімальні строки набрати велику базу.

Плюси:
— велика база
— соціальність
— проста навігація
Мінуси:
— своїх користувачів засновники називають «діджеями», а всі їх дії – «бліпами».

blip.fm

Bandcamp

Bandcamp стає дедалі популярнішим серед музикантів-початівців. Ідея доволі проста: музиканти викладають сюди свій альбом, користувачі слухають, скачують, за бажанням платять за цю музику. Музикант обирає кількість доступних форматів, у яких можна качати музику – від mp3 з найбільш низьким бітрейтом до flac. Крім цього, артист сам вирішує, скільки він планує отримати за свою творчість, або ж він віддає перевагу безкоштовній роздачі треків. Користувачам доступна можливість заплатити за музику стільки, скільки вони вважатимуть за потрібне – один кине долар, а хтось не пожалкує і сотні.

Плюси:
— зручний і зрозумілий дизайн
— можливість заплатити за музику стільки, скільки вважаєте за потрібне
— увага до слухачів та музикантів
Мінуси:
— незначний вибір треків

bandcamp.com

Grooveshark

Структура сайту нагадує звичайний iTunes з функцією пошуку по групам, трекам, альбомам. Як і в Blip.FM, у Grooveshark для користувачів є функція завантажити трек, тому до бази треків нарікань немає. Свою базу треків Grooveshark ділить з спорідненим сайтом tinysongs.com, який дозволяє «розшарити» будь-який трек у Твіттері. Можна не лише створювати власні плейлісти, але і викладати їх, наприклад, у своєму блозі. Отриманий плеєр можна трохи «кастомізувати» і обрати для нього оформлення.

Плюси:
— «розшарювання» плейлистів
— зрозуміла навігація
Мінуси:
— деяка кількість треків з низькою якістю і погано прописаними тегами.

grooveshark.com

The Sixty One

Засновники ресурсу The Sixty One намагаються сумістити прослуховування музики та елементи гри. Для того, щоб відмітити пісню як ту, що найбільш сподобалась, вам потрібні «сердечки». Для того, щоб їх отримати, треба проходити квести на зразок «прослухайте одну пісню одночасно зі своїми чотирма друзями». Аналізуючи «сердечки» та смаки ваших друзів, The Sixty One радить треки, які вам можуть сподобатись. Уся музика поділена за настроєм: Trippy, Party, Smooth і т.д. Однак усі ці переваги вбиває відсутність людської навігації, так що всі спроби розібратися, що тут до чого, швидше за все закінчаться фіаско.

Плюси:
— оригінальний підхід
Мінуси:
— маленька база
— абсолютно незрозуміла навігація
— відсутність посібника з користування сайтом

thesixtyone.com

RCRDLBL

На сайт RCRDLBL треки потрапляють напряму з рук їхніх партнерів-лейблів. До списку останніх, окрім початківців, входять уже знайомі багатьом Dim Mak, Kompakt, Modular та навіть монстр незалежної музики Warp Records. Вони презентують на сайті свої нові треки для безкоштовного завантаження. Загалом це ремікси від не найтиповіших виконавців, проте трапляються справжні прем’єри нових синглів. Більша частка контенту оригінальна і не дублюється іншими сайтами, а оновлення виходять щодня.

Плюси:
— всі треки викладені легально
— велика кількість «свіжих» реміксів на останні хіти
Мінуси:
— мізерний вибір оригінальних треків
— потрапляння трека в базу визначається фатумом

rcrdlbl.com

mSpot

mSpot — це один з останніх сервісів, які працюють за принципом «cloud computing». За допомогою спеціальної програми ви завантажуєте свою фонотеку в Інтернет, де потім можете використовувати її у потоковому мовленні. Для базового профілю стоїть обмеження у два гігабайти, оплачуючи раз на місяць суму до чотирнадцяти доларів, ви розширюєте цей простір до ста гігабайт, а це майже сотня тисяч треків.

Плюси:
— зручний і зрозумілий інтерфейс
— ваша фонотека доступна з будь-яких пристроїв
Мінуси:
— чужу фонотеку слухати не можна

mspot.com

Spotify

Простий і зрозумілий сервіс, який дозволяє слухати будь-яку музику з будь-якого пристрою, що підтримує зв’язок з Інтернет. База музики уже містить велику кількість рідкісних старих записів та зовсім свіжих релізів і продовжує рости. Усю музику можна слухати абсолютно безкоштовно, але при умові – раз на десять хвилин вам будуть надавати для прослуховування коротку рекламу англійською. На жаль, у Росії Spotify не працює — ресурс дозволяє прослуховувати треки тільки мешканцям Західної Європи та Північної Америки.

Плюси:
— величезний вибір
— гарна якість
— простий і зрозумілий інтерфейс
Мінуси:
— нема і, судячи з усього, не скоро буде в Росії

spotify.com

We7

We7 працює за принципом last.fm — обираєте улюбленого виконавця, слухаєте радіо, що складається з його пісень та треків схожих музикантів. На жаль, вибір музики досить мізерний і найчастіше обмежується одним альбомом, а для базового профілю більшість треків обрізані до тридцятисекундного прев’ю. Позбавитись жодних обмежень можна одним відомим способом – заплатити.

Плюси:
— налагоджена система підбору схожих виконавців
— значна кількість «цікавих» готових плейлістів на зразок «кавери на Radiohead»
Мінуси:
— мала база треків
— у потоці повноцінні треки можуть змішуватись з обрізаними

we7.com

А якому сервісу для прослуховування музики онлайн віддаєте перевагу ви?

Джерело – Look At Me

Переклад на українську – Тетяна Брагіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*