Інтерв’ю з Віталієм Колосом

Сьогодні нашим віртуальним гостем став Віталій Колос, автор блогу maque.org.ua, на сторінках якого він розповідає про дизайн та сучасні технології, використовуючи дуже цікавий та новий для української блогосфери формат – відеоуроки.

– Чому ти вирішив завести блог? (стандартне питання)

– Привіт. Передовсім хочу подякувати за інтерес до maque.org.ua. В принципі, ця ідея у мене виникла давно. Оскільки за фахом я вчитель, певне, була потреба когось вчити (важко, сказати, наскільки це мені вдається :-) ). А якщо серйозно, то мені давно (з самого початку зацікавленості Веб-речами) впало у вічі, що фактично нема україномовного видива про Веб-технології (HTML, CSS, Flash тощо) та застосунки (Photoshop, Dreamweaver, Flash, SwishMax, After Effects тощо).

Вибір на користь україномовного блоґу був основоположним. Власне, це основа блоґу. На цьому усе тримається. Мені хочеться зробити свій, хоч і маленький, внесок у розвиток україномовного Інтернету чи то пак Всемережжя. Оскільки я дещо розуміюся на основах веб-дизайну, саме це і зумовило тематику блоґу.

– Ти став робити саме відеоуроки, а не, приміром, подкасти. Чим обумовлений такий вибір?

– Більшість людей найкраще сприймає саме візуальний матеріал. Це й визначило мою ставку саме на відеоуроки. Хоча видиво – це основа мого проекту, планую більше викладати текстового матеріалу, що супороводжуватиме відеоуроки. Це може бути корисним коли потрібно скопіювати певні значення (скажімо hex для кольору і т.д.) Можливо, буде також декілька подкастів.

– Які теми цікаві особисто для тебе – що дається легше, а що ні?

– Важко сказати. Власне, все, про що я розповідаю у блозі, мене цікавить. Намагаюся боротися з розпиленістю тематики блоґу. Цікавить багато речей, що не дуже добре для дотримання певної тематики блоґу.. Щодо того, що не вдається, то не дуже з відеоуроками про Фотошоп та Іллюстратор. Хотілось би робити більш цікаві та просунуті відеоуроки про ці застосунки.Я над цим активно працюю саме зараз.

– Чи хотів би ти взятися за ще якийсь проект? Які плани на цей рік?

– Хоча часу зазвичай бракує навіть на те, чим займаюся зараз, я завжди відкритий для цікавих ідей. Хочу відновити роботу над своїм мовним проектом movacast.wordpress.com , над яким я, на жаль, останнім часом не працюю. Щодо maque.org.ua, то хочу покращити якість відеоуроків. Хочу зробити свої видива цікавішими та змістовнішими. Також планую значно збільшити відвідуваність свого блоґу. Маю декілька ідей щодо того, як саме це можна зробити.

– Що ти думаєш про стан української блогосфери?

– Я гадаю, що все лише починається. Особисто я сподіваюсь на поширення високошвидкісного Інтернету у маленьких містах та селищах, де українська використовується значно частіше (принаймні на Півдні України стан речей саме такий). Хоча існує декілька дуже цікавих та активних блоґів, маю думку, що таких буде більше (не просто блоґів, а саме якісних) Хотілось би зазначити, що ті ресурси, які дають практичні поради (технічні та щодо маркетинґу) дуже допомагають розвиткові українського блоґінґу, бо багатьох зупиняє саме брак технічних та маркетинґових знань. Саме так і було у мене поки не почав читати http://blogosphere.com.ua/ та англомовні джерела про веб-дизайн та розробку.

– Кілька слів на прощання читачам :)

– Хочу побажати здоров’я, добра і щастя. Поважайте себе самі, аби Вас поважали інші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*