Grooveshark – слухаємо музику онлайн

Grooveshark – слухаємо музику онлайн

Grooveshark – це сервіс онлайн-музики, який стрімко набирає популярність останнім часом. В сьогоднішньому огляді я розкажу про нього детальніше.

Grooveshark був заснований у 2006 році трьома студентами з університету Флориди, США. Спочатку сервіс пропонував купувати музику онлайн, яка бралася з peer-to-peer мережі. У 2008 році було прийнято рішення змінити модель сервісу, і відтоді він став тим, чим є і зараз – сервісом прослуховування музики онлайн. На даний момент у базі сайту – 22 мільйони пісень. Для порівняння, у Last.fm ця цифра становить 7 мільйонів, у Spotify – більше 5 мільйонів.

Grooveshark

Тепер перейдемо до функціоналу. Grooveshark дозволяє слухати музику будь-якого виконавця, напряму, чи регіону. Після завантаження плеєра (все працює на flash) відкривається велике поле для пошуку, з якого ви можете почати прослуховування. Головне меню складається з пунктів Home (домашня сторінка з пошуком), My Library (власна бібліотека, про неї пізніше), People (сторінка ваших контактів та пошуку інших людей), Favorites (улюблені пісні), Current Songs (поточний плейлист).

Варто зауважити, що користуватися цими функціями можуть зареєстровані користувачі Grooveshark. Решта просто може слухати музику. Для того, щоб легко перенести музику з вашого ПК до онлайну, Grooveshark має спеціальний завантажувач (Java application), який сканує вказані вами файли, після чого їх можна буде слухати через інтернет. Звичайно, всю прослухану музику можна організовувати у плейлисти зі своїми назвами та короткими описами. Вони будуть присутні у меню Playlists.

Grooveshark player

Сам плеєр, що розміщений внизу екрану, має три режими – маленький, з головною інформацією, стандартний, та розширений, який доступний лише для платних VIP-аккаунтів. При наведенні курсору на поточну пісню, ви побачите іконки з посиланнями на різні функції – наприклад, поділитися піснею через пошту, Twiiter або Facebook, перейти на сайти, де її можна придбати та завантажити (Amazon MP3 та iTunes Store), та інші. Будь-який перелік пісень, що знаходяться у плеєрі, можна зберегти в якості нового плейлисту або експортувати.

Grooveshark також має чудову функцію радіо, звісно, не в традиційному значенні цього слова. Ви додаєте в плеєр будь-яку пісню, вмикаєте кнопку Radio, і після цього сервіс буде добирати музику, схожу до цієї пісні. Тобто функція аналогічна тій, що є в Last.fm, з однією різницею – Grooveshark довзоляє користуватись нею безплатно.

Єдиним мінусом може здатися присутність на сайті рекламного блоку фіксованих розмірів, але і це думаю не проблема – сучасні браузери та доповнення вміють блокувати будь-яку рекламу. В крайньому разі, ви завжди можете купити VIP-аккаунт ($3 за місяць або $30 за рік) – позбудетесь реклами і заодно отримаєте у розпорядження кілька додаткових опцій.

В підсумку хочу сказати, що сервіс дуже сподобався своєю простотою та функціональністю. Будемо й надалі спостерігати за його розвитком.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*