Новий Громадянин – який він?

Новий Громадянин

На початку грудня в Україні стартувала громадська кампанія Новий Громадянин. Її мета – посилити вплив простих українців на творення змін в країні, координація громадських ініціатив, спостерігання за процесом виборів. Більш детально про мету та діяльність ви можете прочитати на офіційному сайті. Дуже яскраво кампанію ілюструє наступне відео:

Організатори кампанії спитали українських блогерів, в т.ч. і мене, яким має бути новий громадянин.

Новий громадянин повинен розуміти, хто він є, і що робить у цій країні. Тисячі людей в Україні живуть, не маючи поняття, навіщо, не маючи ні мети, ні поклику, абсолютно нічого. Я дотримуюся такої теорії, що кожна людина має своє призначення – і це призначення вигідне не лише їй, а й суспільству. Не важливо, ким ти є за професією – прибиральником, продавцем, водієм, шахтарем – ти виконуєш своє призначення, бути кимось. Але тисячі людей знаходяться у стані анабіозу, ніби в тій Матриці, живуть, так і не прокинувшись.

Новий громадянин не розраховує ні на кого, окрім себе та своїх близьких. Він не сидить з простягнутою рукою на порозі держави і не чекає, поки світ зміниться на краще, поки держава раптом згадає про нього і почне доглядати. Якщо людина хоче змін, вона творить їх сама – всіма доступними методами. Людині під силу зробити своє життя таким, яким вона хоче.

У 2004 році ми не захотіли жити у країні, яку нам нав”язували. Тому не треба мені казати, що ми беззахисні перед такою потужною силою, як держава, і що наша хата скраю. Можливо ваша хата скраю, а моя – точно ні :) Кожен поодинці ми – сила. А разом зможемо зробити все, що захочемо.

Не жалійтесь, що у вас немає роботи. Не жалійтесь на поганий світ, нещасливу долю чи карму, а йдіть і робіть зміни. Якщо ви хочете жити прямо зараз і тепер, а не колись пізніше, в омріяному майбутньому, то змінюйте себе. Мисліть по інакшому.

Вона або Він не “покращять ваше життя вже сьогодні”, тому що вони зайняті покращенням свого життя. Не треба сварити нашу владу – ми її заслужили! Українська влада – це відполіроване дзеркало суспільства. Скільки б ви не кричали і не скаржились – влада така сама, як і ви. Жорстока, корупційна, байдужа. Почніть змінювати себе, і влада почне змінюватись вслід за вами.

Новий громадянин не лише змінює своє життя чи роботу – він змінює свої звички. Лише українці вміють захоплюватися чистотою закордону і смітити у себе вдома. Лише українці можуть жалітися на побутові проблеми і нічого не робити для вирішення цих проблем. Лише українці звинувачуватимуть та проклинатимуть усе на світі – людей, корпорації, владу – але лише не себе.

Якщо ви й далі хочете жити в такій країні – будь ласка. Але мені з вами не по дорозі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*