Блоготиждень №59

Новини проектів

На конкурсі UA Webstar 2009 минулих вихідних нарешті завершилось голосування в першому турі. Кожен учасник, який набрав не менше 5% голосів у своїй номінації, має право на перехід до другого туру, в ході якого і визначаться переможці-фіналісти. Вони будуть оголошені перед самим Новим роком. Окрім того, на призерів чекають невеликі подарунки :)

9 листопада 2009 року вся Україна святкувала День української мови та писемності. Інтернет також не залишився осторонь – з неабиякою частотою український твіттер постив записи на рідній мові з хештегом #uaday09. Виходячи з цього, можна сказати, що акція UA DAY 2009 була більш-менш успішною.

Минулого тижня стартував проект Trustme – “закрита мережа довіри”. Автори колективного блогу пропонують користувачам ділитися інформацією у своєму блозі, тобто публікувати її лише для “довіреного кола осіб”. Кола довіри – хто має право дізнатись про вашу новину, а хто ні, визначатимете ви. Вільна реєстрація в проекті триватиме протягом тижня, після чого знову повернеться до системи інвайтів.

Якщо ви не маєте куди діти гроші, і продовжуєте витрачати їх на всілякі дурниці, то завітайте на сайт проекту Тепла Осінь. Це реальні люди, які займаються реальними справами. Якщо точніше – то благодійністю, допомагаючи людям похилого віку конкретними матеріальними речами – продуктами, ліками, одягом, та всім іншим.

Новини блогів

Денис Суділковський опублікував у своєму україномовному блозі вичерпну та цікаву статтю “Скільки коштує сайт?”. Матеріал буде корисний не лише тим, хто професійно займається розробкою сайтів, а й тим, хто хоче знати, на основі яких показників формуються ціни на таку роботу.

Юрій Опаренко запросив у свою рубрику Hot&Not відомого українського дизайнера Іллю Стронґовського, де той відповів, що круто, а що ні. Зокрема, “не круто” втручатися в роботу професіоналів: “Якщо ти не вказуєш лікареві, як тебе лікувати, не вимагай від дизайнера втілювати твій несмак”.

До речі, сам Ілля, щоправда вже у своєму блозі, просить усіх бажаючих поділитися сканами раритетних україномовних книг минулого століття. Все це згодом виллється у окремий дизайнерський проект.

В цьому випуску – багато нових блогів :) Описувати їх можна довго і нудно, в будь-якому разі це треба самому побачити. Тому деякі йдуть звичайним анонсом.

Блог Про WordPress українською ділиться порадами щодо того, як убезпечити свій блог від зловмисних дій поганих людей, які захочуть заволодіти його даними.

WordPress дуже популярний і привертає багато уваги тих людей, які бажають отримати неправомірний доступ до Вашого блогу.

Одевайка – блог про стильний одяг, який ведуть Олександр та Анжеліка. Яка тема, такий і блог – мається на увазі стильний :)

Блог Coirius’a – новоспечений блог пише все зі світу Linux. В одному з перших записів, наприклад, чималий список причин, чому варто переходити на цю операційну систему.

Блог про блог – тут ви навряд чи знайдете статті про блоги, однак сайт публікує багато корисних матеріалів, наприклад, підбірки іконок. І варто зазначити, що дизайн блогу мене приємно вразив, а таке трапляється рідко :)

Econblog – блог про економіку України та пострадянських держав. Великі тексти розбавляються цікавими графіками і схемами.

Новини ЖЖ

Сьогодні рубрика ЖЖ повна цікавих текстів, які назбиралися за час перерви у випусках Блоготижня.

Перші два присвячені Медіакемпу та конкурсу BUBA, результати якого розділили всіх на кілька таборів з різними поглядами. Ось, наприклад, перший табір – той, кому результати вкрай не сподобались. А в ЖЖ [info] oksunnny можна знайти хороший та змістовний огляд усіх презентацій, які були на Медіакемпі.

Починаючи підготовку до новорічних свят, вам буде дуже цікаво почитати репортаж спільноти [info] interesniy_kiev з одного українського заводу, що займається випуском ялинкових прикрас.

Хочете знати, з чого зроблені вітчизняні цукерки? Чи безпечно їх їсти? Всі таємниці, які приховує українська кондитерська індустрія, відкриває [info] liveandy в своєму ЖЖ.

Ну і насамкінець фотопост від [info] faina_kaplan з її екстраординарним лексиконом :)Тепер будете знати, в чому американці не соромляться ходити до магазину :)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*