Компанія Яндекс-Україна оприлюднила нові, дуже цікаві дані щодо розвитку української блогосфери.
Отже, на даний момент кількість блогів в Україні – більше 500 тисяч. Активних серед них – тобто тих, що містять більше 5 записів і хоча б раз оновлювались протягом останніх трьох місяців, 15%, або 75 тисяч. Цей показник не змінився з червня 2009 року, коли востаннє Яндекс публікував такі дані. Майде вдвічі більше стало автономних блогів – зараз їх 14 тисяч, влітку було лише 6 тисяч.
Найбільші блогохостинги (в тисячах користувачів): Liveinternet (233К+), Mail.ru (100К+), Livejornal (84К+), Bigmir.net (30К+), I.ua (20К+), Blox.ua (15К+), Meta.ua (10К+), з них останні 4 – українські.
Проте найбільш вражаючі дані стосуються Твіттера. Якщо українська блогосфера – це лише 7% кириличних блогів, то в українського Твіттера це співвідношення вдвічі більше – 15%. З 75 тисяч активних блогів, 15 тисяч – це мікроблоги Твіттера. Всього ж в Україні 16 тисяч користувачів Твітера, і це втричі більше, ніж у червні! Але все так же небагато – загальна кількість користувачів Твіттера сягнула 50 мільйонів.
Тим не менш, українці набагато активніші, ніж твіттеряни в середньому по світі: 33,5% українських користувачів пишуть щодня, в той час як у світі цей показник всього 14,6%. 90,1% мають менше 100 фоловерів, а 90,2% читають менше 100 чоловік (посвіту – 93,6% і 92,4% відповідно).
Підсумовуючи ці дані, Яндекс виділив головні риси цього дослідження:
- В Україні Твіттер популярніше, ніж в Росії, але менш популярніший, ніж на Заході.
- І так само блискавично зростає, хоча поки що немасовий.
- Твіттер має шанси стати головною медійною частиною української блогосфери.
- Автономні блоги відносно більш популярні.
Повну версію доповіді Антона Волнухіна, керівника проекту Яндекс.Блоги, можнаскачати тут.