Яндекс: свіжа статистика по українській блогосфері

Компанія Яндекс-Україна оприлюднила нові, дуже цікаві дані щодо розвитку української блогосфери.

Отже, на даний момент кількість блогів в Україні – більше 500 тисяч. Активних серед них – тобто тих, що містять більше 5 записів і хоча б раз оновлювались протягом останніх трьох місяців, 15%, або 75 тисяч. Цей показник не змінився з червня 2009 року, коли востаннє Яндекс публікував такі дані. Майде вдвічі більше стало автономних блогів – зараз їх 14 тисяч, влітку було лише 6 тисяч.

Найбільші блогохостинги (в тисячах користувачів): Liveinternet (233К+), Mail.ru (100К+), Livejornal (84К+), Bigmir.net (30К+), I.ua (20К+), Blox.ua (15К+), Meta.ua (10К+), з них останні 4 – українські.

Проте найбільш вражаючі дані стосуються Твіттера. Якщо українська блогосфера – це лише 7% кириличних блогів, то в українського Твіттера це співвідношення вдвічі більше – 15%. З 75 тисяч активних блогів, 15 тисяч – це мікроблоги Твіттера. Всього ж в Україні 16 тисяч користувачів Твітера, і це втричі більше, ніж у червні! Але все так же небагато – загальна кількість користувачів Твіттера сягнула 50 мільйонів.

Yandex Twitter

Тим не менш, українці набагато активніші, ніж твіттеряни в середньому по світі: 33,5% українських користувачів пишуть щодня, в той час як у світі цей показник всього 14,6%. 90,1% мають менше 100 фоловерів, а 90,2% читають менше 100 чоловік (посвіту – 93,6% і 92,4% відповідно).

Підсумовуючи ці дані, Яндекс виділив головні риси цього дослідження:

  1. В Україні Твіттер популярніше, ніж в Росії, але менш популярніший, ніж на Заході.
  2. І так само блискавично зростає, хоча поки що немасовий.
  3. Твіттер має шанси стати головною медійною частиною української блогосфери.
  4. Автономні блоги відносно більш популярні.

Повну версію доповіді Антона Волнухіна, керівника проекту Яндекс.Блоги, можнаскачати тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*