Яндекс закриє рейтинг популярних записів

Яндекс поиск по блогах

Компанія Яндекс має наміри закрити свій рейтинг найпопулярніших записів блогосфери, – про це у корпоративному блозі написав Антон Волнухін, керівник проекту Поиск по блогам.

Рейтинг найпопулярніших записів блогосфери (http://blogs.yandex.ru/entries/) був запущений в якості експерименту кілька років назад. З того часу сервіс набрав функціональності та вдосконалив свої алгоритми пошуку.

Тепер він став настільки популярним, що “виведення в топ Яндекса” стало об”єктом для маніпуляцій з боку користувачів, каже Антон:

… сервіс все більше стає не дзеркалом [блогосфери], а інструментом “для виведення в топ” і подальшого розповсюдження теми серед ЗМІ.

Перетворення рейтингу записів у спеціалізований медійний майданчик не дозволяє нам надалі розвивати цей сервіс в складі порталу Яндекс.

Повне закриття сервісу ще не відбулось, сторінка з рейтингами буде доступна ще до грудня цього року. Сьогодні ж Яндекс відкриває API (програмний інтерфейс) сервісу, щоб кожен бажаючий міг створити свою версію рейтингу найкращих записів блогосфери. Як зазначається в блозі, після цього користувачі зможуть знайти собі сервіс за власним смаком. Детальний опис API шукайте тут http://blogs.yandex.ru/faq/entriesapi.

UPD: На Ленті.ru триває збір запитань для Антона, пов”язаний із закриттям топу. Відповіді на запитання відвідувачів будуть опубліковані 10 листопада.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*