Блоготиждень №58

Реакція української інтернет-спільноти на появу так званого “закону 404” не забарилась. Суть прийнятого 22 жовтня Верховною Радою документа полягає в тому, що відтепер всі провайдери доступу в інтернет зобов”язані зберігати інформацію про всі відвідані клієнтом ресурси, а за потреби (наприклад, при відвідуванні сайтів з незаконним контентом) – блокувати доступ до них. Закон викликав хвилю обурення як серед пересічних користувачів інтернету, так і експертів: всі сходяться на думці, що це незаконно.

Проект “Проти закону 404” збирає та координує дії користувачів інтернету, закликає їх поширювати інформацію про не зовсім адекватний закон, під яким підписались 404 народні депутати. Хештег у Твіттері – #404uanet.

Вибори все ближче, і різноманітних політичних проектів в уанеті стає все більше. Одним з таких є сайт Twiборы – на ньому в режимі реального часу відображаються записи, які зробили користувачі Твіттера про одного з кандидатів у президенти, наразі таких 9. Фільтр по їхньому прізвищу автоматично збирає твіти зі згадкою цього слова. Основну масу повідомлень становлять записи з аккаунтів різноманітних новинарних агенцій (не лише українських, а всіх кириличних, що транслюють свій потік у Твіттер), але трапляються і “живі” люди.

Продовжуючи тему політики. Портал i.ua також вирішив підійти до виборів підготовленим і ще в середині жовтня запустив розділ Народна політика. У ньому кожен, хто зареєстрований на порталі, може висловити підтримку одному з кандидатів у президенти, відповідно, на цьому базуватиметься статистика їхньої популярності. Щось схоже було реалізовано нещодавно в проекті від Корреспондента, Міра правди, проте в останньому користувачі визначають рейтинг висловлювань політиків.

Новини блогів

На Сумно?ком вийшло інтерв”ю з Іллею Стронґовським, українським дизайнером, перекладачем та автором власних поезій. У Твіттері його можна знайти за ніком @strng. Ілля також веде власний блог – http://strng.org/.

Інфографіку від Guardian на тему грипу продемонстрував український блог про інфографіку Vmestoslov. Одразу ж після цього я вирішив створити аналогічний ілюстративний матеріал для України, який опублікував у своєму портфоліо. Окрім того, на картах Google Maps можна побачити актуальну інформацію про стан захворюваності на Західній Україні. За три дні карту переглянуло вже більше тисячі осіб.

Менеджмент-Блог опублікував “Десять заповідей інноваційності” від Гая Кавасакі, відомого американського інвестора та популярного блогера:

Полиште в спокої загальні місійні фрази на кшталт «створення продукту найвищої якості і надання унікальних послуг завдяки лідерству і партнерству» – такі слова вже нікого не задівають, окрім консультантів, яких запрошують для розробки місії. Натомість зберігайте місію короткою і автентичною, тобто про те, що ви дійсно маєте на увазі для своїх клієнтів.

Автор блогу maque.org.ua опублікував два відеоуроки, присвячені проекту UA DAY 2009. В них йдеться про те, як зробити анімований банер за допомогою програми Adobe After Effects. Окрім того, на самому блозі ви можете знайти безліч відеоуроків використання інших програм.

Новини ЖЖ

До речі, у спільноті [info]ua_bookcovers розпочався міні-конкурс на кращу обкладинку нового українського видання “Кобзаря”. Організовує все це дійство вищезгаданий Стронґовський.

У зв”язку з поширенням епідемії грипу в Україні в інтернеті, як і на вулиці, піднялась паніка. Зараз саме час заспокоїтись та почитати адекватні поради про те, як вберегтися, від справжнього лікаря [info]galimsky.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*