Google буде продавати електронні книги

Google буде продавати електронні книгиGoogle серйозно взявся за ринок електронних книг. На щорічній книжковій ярмарці Book Fair 2009 у Франкфурті компанія заявила про свої грандіозні плани: у першій половині 2010 року відкриється онлайн-магазин книг, який буде називатись Google Editions.

Власник будь-якого пристрою, що має браузер – а це як комп”ютери, так і електронні читалки книг – може стати потенційним покупцем майбутнього магазину. В доступ планується викласти близько півмільйона електронних книг.

Передбачена співпраця з видавцями, які зможуть отримувати прибутки від проданих книг на Google Editions. При прямих продажах через Google відсоток прибутку становитиме 63%, при використанні партнерських інтернет-магазинів (наприклад, Amazon) – 45%. Цікава участь у цьому проекті авторів – мені здається, було б непогано додати підтримку індивідуального розміщення авторами своїх книг. Таким чином вони будуть отримувати прибутки напряму з продаж їх творів на Google Editions.

Google повинна серйозно підготувати юридичну основу майбутнього проекту, адже тут є де розігратися судовим позовам з питань порушення авторських прав. Нагадаю, останній рік триває судова тяганина з приводу оцифрування мільйонів книг для сервісу Google Books.

Дана новина – не єдина, що прозвучала на Book Fair 2009. Євросоюз оголосив про свої плани щодо відкриття бібліотеки в онлайні. В реалізацію цього проекту було вкладено 2,5 млн євро.

via Lenta.ru, Reuters

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*