UA DAY 2009 – розмовляємо українською

UA DAYСьогодні я хочу презентувати вам ще один соціальний проект в стилі UA, який стартував зовсім недавно.

UA DAY 2009 – це громадська акція, присвячена Дню української мови, який офіційно відзначається 9 листопада. Задача цієї ініціативи полягає у популяризації вживання української мови – як в інтернеті, так і у всіх інших сферах сусіпільного життя.

Я пропоную в цей день використовувати виключно українську мову. Спробуйте написати допис до свого блогу на українській, розмовляйте нею разом зі своїми близькими та друзями. Творіть у цей день україномовний контент.

Для чого це все, кому це вигідно і кому потрібно? По-перше, акція добровільна і не належить жодній з політичних партій чи громадських організацій. Тому її популярність залежить лише від вас самих.

Мета акції – це не принизити достоїнства інших мов чи національних меншин, а навпаки, заохотити вживати українську мову у побуті.

Не зважаючи на те, що українці становлять більше 70% населення України, державна мова серед жителів країни не настільки популярна. Мовою уанету де-факто є російська. Але останнім часом як невеликі сайти, так і потужні портали все більше починають використовувати українську мову. UA DAY прагне підтримати цей процес, процес створення якісного контенту рідною мовою.

Червоне – то любов, а чорне – то журба. Саме ці два кольори я обрав у якості офіційної символіки акції. На сайті UA DAY ви знайдете розділ “Символіка”, де присутні кілька шпалер, кнопок та банерів по темі.

Підтвердити свою участь у акції ви можете, додавши себе до списку учасників у гаджеті від Google. Він розміщений як на головній сторінці, так і на сторінці “Участь”. Бажаєте подискутувати? Залишайте свої коментарі у розділі “Навіщо”.

За перебігом подій флешмобу можна спостерігати на Твіттері @uaday.

Любіть Україну!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*