Новий сайт та блог Тимошенко?

10 жовтня Сергій Лещенко у своєму блозі на Українській Правді повідомив про те, що був відкритий новий сайт Юлії Тимошенко за адресою tymoshenko.ua.

Чи то я такий неуважний був, чи то українські сайти дійсно мовчали, але більш детальне знайомство з новим інформаційним ресурсом Юлії Володимирівни у мене (і у багатьох твіттерян) відбулося вчора ввечері, 12 жовтня. Хочу поділитися з вами першими враженнями та роздумами.

Звісно, першим і найяскравішим враженням було “це підробка, фейк”. Чому? А тому що просто не вірилось (та й досі не віриться), що українські політики колись зроблять щось путнє в інтернеті. Читайте статтю “Соціальні медіа в українській політиці“, і ви зрозумієте, про що я.

За версію з фейком свідчить поки що лише відсутність посилань на новий ресурс з офіційних рупорів Тимошенко – сайту tymoshenko.com.ua, та, власне, оффлайнових заяв чи підвтерджень. Втім, це можна пояснити тим, що, можливо, офіційна частина “інтернет-параду” ще не почалась, а тому відкривати двері до неприбраного двору негарно.

Решта фактів, навпаки, вказують на те, що все це насправді і ніяких підробок немає. Подумайте самі, отримати патент на торгову марку Тимошенко (обов”язкова умова надання домену другого рівня в зоні .ua), розмістити там потужний сайт з whois-даними на її ім’я, і все заради перепродажу чи чогось у цьому роді?

Відомостей про те, хто є розробником проекту, поки немає ніде. Я припускаю, що до створення нового сайту Тимошенко могла прикласти руку київська WorldWebStudio – трохи неоднозначний пост з”явився у їх корпоративному Твіттері. Втім, це лише припущення. Версія, що нібито Артемій Лєбєдєв буде розробляти інтернет-стратегію Тимошенко, виглядає більш неправдоподібною – стиль нового сайту зовсім не той, який використовує в своїх роботах його студія. Найбільш імовірно, що сайт було створено українською студією.

Дизайн сайту стримано-елегантний. Нічого зайвого, все на своїх місцях – і це добре, бо надивившись інших сайтів відомих політиків хочеться закривати їх поскоріше. Що ж до наповнення – то, схоже, що воно лише початкове – інформація подана базова (у розділах біографія, досягнення, завдання, і так далі), все стисло та по суті. Думаю, згодом тексти розбавлять “водою” :)

Блог Юлії Тимошенко

Ну, і нарешті блог. “Персональний блог Юлії Тимошенко” має бути “без політики”. І, як авторитетно заявляється у першому дописі, датованому 30 серпня 2009 року, цей блог веде особисто пані Тимошенко. Хоча стиль і характер написання майже ідентичний “оригіналу”, у те, що Юлія Володимирівна собі осінніми вечорами друкує у блог, мало віриться. Одного псевдоЯценюка ми вже мали, то ж від імені Тимошенко може писати, як мінімум її прес-служба, і як максимум будь-хто інший, спеціально найнятий для цього. В Твіттері вже й пожартували з цього приводу, мовляв, Тимошенко перестала використовувати монітор як поверхню для стікерів :)

Віртуал Тимошенко вдало заграє з аудиторією, кладучи смайли та публікуючи милі сентиментальні фото “з життя”. Будемо надіятись, що автори не припустяться помилок наподобі “ссу в рот твоей маме”.  Дизайн блогу вже більш “рюшечний”, але все ще тримає планку в типографіці :) Схоже, що і блог, і офіційний сайт працюють на Drupal.

Окрім того, Тимошенко “завелася” і в Живому Журналі. Причому там прямо сказано, що “дійсно, мені допомагатиме моя команда вести цей журнал, адже я нова в цій сфері”.

Також після недовгих пошуків я знайшов ще аккаунти на ім’я tymoshenkoua в соціальних мережах  – в Твіттері, YouTube, LinkedIn, Flickr. Твіттер пустий, на YouTube остання реклама (“Вона – це Україна”), на LinkedIn базово заповнений профіль, на Флікрі одна фотографія.

Добре, що Тимошенко звернула увагу на інтернет – і зробила це не так, як решта політиків, криво та абияк, для галочки. Але мавпування шляху Обами (ви тільки подивіться на my.tymoshenko.ua та my.barackobama.com), з українським присмаком, не принесе того очікуваного результату. Чи буде щось із нового проекту більше, ніж просто “галочка” у виборчій кампанії, не можна точно сказати.

Будемо спостерігати надалі та робити висновки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*