Блоготиждень №57

Новини проектів

Ігор Виспянський, з яким Блогорідер мав інтерв”ю рік тому, став автором нового проекту. RSSReader – це RSS-агрегатор новин на ІТ-тему. Зараз список джерел інформації перебуває у стадії наповнення, тож якщо ви володієте відповідним ресурсом, то сміло додавайте свій канал.

Завдяки Твіттеру я натрапив на один цікавий проект. Хоча він не зовсім новий, тим не менш сама ідея є новинкою. Latynka – це сайт українських новин українською мовою, але написаних латинськими літерами. Тобто всі тексти повністю транслітеруються. Абетка, якою пишуться новини, нагадує польську – оскільки використовує діакритичні знаки над літерами. Про доцільність чи ефективність такого прийому не можу нічого сказати. Новини, на жаль, застигли на квітні 2009 року.

3-4 жовтня у Києві пройшов Антонич-Фест, організований силами спільноти Сумно?ком та особисто Богдана Логвиненка. На культурному порталі Сумно був відкритий спеціальний розділ, присвячений події. У ньому ви можете знайти репортажі та новини зі свята.

А минулих вихідних у Львові пройшов вже другий Twevent – неформальна зустріч користувачів Твіттера. На першу я потрапити не зміг, а другою, яку відвідав, залишився дуже задоволений :) Звіт про подію ви можете почитати на офіційній сторінці проекту а також перші порції фотографій.

Новини блогів

На українському політичному блозі Вплив народу опублікована розгорнута стаття щодо правильності написання назви столиці України в закордонних онлайн-ресурсах. Практично більшість з них і досі називає Київ за радянською транслітерацією – Kiev, хоча правильно буде Kyiv. Силами інтернет-спільноти було зроблено перші кроки у цьому напрямку з компаніями Twitter та WizzAir. Як вирішити цю проблему, читайте детальніше у статті.

Юрій Суржинський (chugylo) у своєму блозі, як завжди ділиться глибоко філософськими думками – і їх дійсно цікаво почитати. Цього разу темою для публікації стали так звані “Теорії змови” – глобальний уряд, вищі сили, і все у цьому дусі. Не зважаючи на те, підтримуєте ви ці теорії чи ні, дана стаття буде корисною для вас.

Вибори українського Президента вже зовсім скоро, і інтернет вже зараз починає прогинатися під тоннами інформації по темі. Автори суспільно-політичного блогу Провід спробували уявити, який насправді президент потрібен Україні, провівши оцінку політичних поглядів основних кандидатів. Все це розтягнулося аж на дві статті.

Автор блогу Usemenot поділився думками щодо важливості дрібниць та деталей при проектуванні інтерфейсів. При цьому він наводить вражаючі приклади, коли, здавалось, зроблені зміни зовсім незначні, але їх впровадження приносить свій результат.

Новини ЖЖ

[info]oleksiy_b розповів шокуючу правду про реальний стан справ навколо колишнього київського заводу Радикал, на території якого допустимий рівень ртуті перевищує у есятки разів, тим не менш поряд розміщені торгові центри та місця скупчення людей:

А теперь представьте себе, что в столице европеского (пока только географически) государства, в нескольких сотнях метров от многолюдной станции метро, рынка, и совсем рядом с популярными торговыми центрами, офисами…. Уже больше десяти лет отражается солнце в таком количестве ртути, из которого можно было бы наделать градусников для всех жителей нашей многострадальной планеты.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*