Нові правила набору телефонних номерів в Україні

Нові правила набору телефонних номерів в УкраїніМожливо ви вже знаєте, а можливо й ні, з 14 жовтня 2009 року Україна переходить на нову систему набору телефонних номерів.

Ця зміна пов”язана з тим, що традиційний та звичний для всіх українців набір “через вісімку” – це пережиток радянського минулого, який не був вчасно виправлений, і тому рано чи пізно, але такий перехід повинен був відбутись. Відтепер при дзвінках за межі вашого району вісімку вже не доведеться набирати, а до інсуючих телефонних кодів міст вводяться деякі зміни.

Насправді вони зовсім не складні – просто “опускаємо” вісімку, додаємо код міста без нуля, номер телефону, і все. Для Київської області вводиться свій власний код – 45. Для решти міст України з кодів лише зникають нулі, решта цифр такі самі.

Головні проблеми, пов”язані з цим переходом – це, звісно, людський фактор. Не сумніваюсь, що у більш, ніж половини користувачів мобільного зв”язку номера у телефонних книгах записані у старому форматі. Зараз саме час потроху переписати свої контакти, змінивши номери у міжнародний (+38050…) або український (050…) формат. Як мінімум до кінця осені оператори обіцяють підтримувати одночасно і старий, і новий набір, однак краще підготувати себе вже зараз.

Друга складна категорія населення – це люди похилого віку. Телебачення та паперові ЗМІ стараються максимально інформувати населення про зміни в кодифікації, однак ясно, що 100% охоплення аудиторії не буде. Тому розкажіть своїм знайомим, бабусям, дідусям про цю ситуацію і допоможіть розібратися зі складнощами.

В рамках інформування людей про перехід на новий набір Блогорідер підготував вамневелику шпаргалку. Ви можете скачати та роздрукувати спецільну таблицю, щоб мати приклад завжди під рукою.Нові правила набору телефонних номерів в Україні

Окрім того, ви можете скачати і роздрукувати повний перелік нових кодів міст України (джерело – Укртелеком):

Список нових кодів міст України.doc (7104) (243 downloads)

Залишайтесь на зв’язку з своїми близькими та друзями!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*