Офіс майбутнього: тренди та новинки

Офіс майбутньогоОфісний простір протягом останніх 50 років не зазнав суттєвих змін. Поліпшення відбуваються, в основному, у сфері технологічного забезпечення. Сама ж структура і досі майже всюди однакова. Але ні технології, ні дизайн, не стоять на місці. Якими ж будуть наші робочі місця у майбутньому?

Сьогодні ми спробуємо дізнатись, як саме трансформується процес праці, і які тренди є найпопулярнішими у цій сфері. Для початку зберемо всі тренди та тенденції в один список.

Екологія

 • екологічно безпечні матеріали та техніка
 • впровадження електронного документообігу без використання паперу
 • технологічні рішення по мінімізації витрат води та палива
 • збільшення ефективності теплового режиму – ізоляція та утеплення приміщень

Технології

 • використання джерел альтернативної енергетики – сонячні панелі, вітрові турбіни
 • впровадження енергозберігаючого освітлення

Техніка

 • Бездротова передача даних (Wi-fi, Bluetooth)
 • сенсорне управління (Microsoft Surface)
 • подвійні монітори
 • бездротові аксесуари (миші, клавіатура)

Меблі

 • багатофункціональні та гнучкі зразки
 • персональні робочі станції

Після такого вражаючого переліку навіть офіс серед лісу вже не викликає здивування.

Office in Forest

Введення повного електронного документообігу значно полегшує проблему зберігання, систематизації та зберігання інформації. Так званий безпаперовий офіс – цілком можлива реальність, яка вже зараз використовується на практиці у деяких компаніях. Кошти, що раніше витрачались на папери, тепер підуть на створення баз даних, та підтримки їх надійності.

Одним з провідних трендів майбутнього офісу має стати енергоефективність та економія. Такого роду витрати часом з”їдають чималі кошти при обслуговуванні офісів з великою кількістю працівників. І, що найцікавіше – ці технології можуть бути використані вже сьогодні, і навіть в Україні. Досить обзавестися енергозберігаючими лампами та ретельно попрацювати над ізоляцією і утепленням приміщень. Більш потужні компанії, особливо на Заході, можуть дозволити собі впровадження альтернативної енергетики у свої будівлі.

Також стає популярною концепція персонального робочого місця, повністю автономного та мобільного. Однак вона, хоч і виглядає досить привабливо, у масовому порядку все ж не настільки вигідна, як у специфічних випадках.

Organic WorkstationGlobus Mobile Office

Зображення: Tuvie

Microsoft Surface – мультифункціональний пристрій, що нагадує звичайний стіл, на сенсорній поверхні якого і здійснюється все управління. Носить скоріше розважальний характер, але не виключено, що така розробка буде взята на озброєння і для інших сфер діяльності, в тому числі й офісної.

Microsoft Surface

Ще один вражаючий проект від Майкрософт, який був презентований буквально цього літа, отримав назву NATAL. Він являє собою мультимедійну новацію у сфері розпізнавання людських рухів, голосу, жестів. Розказувати все, що він можеє – дуже довго, тому краще одразу подивитись відео. Захоплення та враження гарантовані :)

Корисні посилання:

Звісно, перелік технологічних новинок та прогнозів можна продовжувати ще довго. Але наскільки реальними є дані пропозиції? Чи використовується щось новітнє на вашому робочому місці?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*