Доменна зона .yu припинила своє існування

Доменна зона .yuСьогодні опівночі офіційно припинила своє функціонування доменна зона Югославії –.yu.

Рішення про видалення зони .yu було прийняте ICANN – світовою організацією, що займається розпорядженням доменів, – ще у 2006 році. Тобто сайти, розміщені в цій зоні мали досить часу, щоб завершити свій перехід на інші адреси. Тим не менш, пошук Google по URL-адресам і досі надає нам приблизно 21 мільйон результатів – отже, багато сайтів до останнього моменту функціонували у вказаній зоні.

Опівночі 30 вересня 2009 року зону .yu мали видалити із записів кореневих серверів інтернету.

Для Сербії та Чорногорії, які остаточно розпалися у 2006 році, було запроваджено доменні зони .rs та .me.

Разом з доменною зоною, мабуть, зникає взагалі останній офіційний суб’єкт, що мав приналежність до країни Югославії.

Нагадаю, ця балканська країна пройшла нелегкий шлях: від утворення королівства у 1918 році, воєнної окупації, встановлення комуністичного режиму, і до повного розпаду всіх республік після 1990 року, що супроводжувалось кровопролитними війнами. 3 червня 2006 року юридично оформив свою незалежність останній суб”єкт Югославії – Чорногорія проголосила незалежність. Досі невизначеним залишається правовий статус Косова, незалежність якого визнали лише 62 держави-члени ООН.

Варто відзначити, що домен Радянського Союзу (.su), який офіційно розпався ще в 1991 році – продовжує успішно функціонувати і по цей день. Російська сторона та спільнота користувачів, які обслуговуються на цьому домені, приймає активні міри щодо його діяльності, тому питання про видалення не піднімалось.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*