Суд зобов’язав Google заблокувати аккаунт користувача

Американський суд зобов”язав компанію Google заблокувати аккаунт користувача, якому помилково були надіслані конфіденційні дані одного з комерційних банків.

Все почалося з того, що співробітник банку Rocky Mountain у штаті Вайомінг приєднав до електронного листа секретні документи (з інформацією про більш ніж 1300 клієнтів) та відправив його за помилковою адресою. Після того, як було встановлено фатальну помилку, співробітники банку оперативно зв”язались з компанією Google (саме в середовищі Gmail відбувся інцидент) з проханням видалити надісланого листа, на що отримали відмову.

Після цього на адресу, куди помилково надійшов лист із секретною інформацією, вони надіслали ще один лист – з проханням видалити попереднє повідомлення та зв”язатись з банком. Однак відповіді так і не отримали. Google також відмовився надавати інформацію щодо власника даної поштової скриньки, оскільки такі дії суперечили б умовам користування Gmail. В якості останнього можливого кроку, банк вирішив подати в суд на Google.

Рішення суду вразило всіх: він зобов”язав компанію Google заблокувати аккаунт, на який помилково було надіслано конфіденційні дані.

Експерти з правових питань оцінюють це рішення як абсурдне – адже користувач, на адресу якого було надіслано секретні документи, і аккаунт якого тепер можуть заблокувати, ні в чому не винен. В умовах прецедентної правової системи США (тобто коли всі подальші рішення можуть базуватись на основі одного), даний конфлікт є загрозою для конфіденційності інформації користувачів. Чекаємо на апеляцію Google.

via Хабрахабр, MediaPost, Wired.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*