Зарплата в Україні: сайти по темі

Зарплата в УкраїніБажання дізнатись, скільки заробляє твій сусід, завжди живе серед українців. І щоб там не говорили про етикет та норми моралі, цікавість завжди бере верх. В час інтернету дізнатись не тільки зарплату сусіда, а й інших людей стало набагато легше та простіше – один за одним з’являються сайти чи розділи порталів, що присвячені збиранню анонімної інформації про рівень зарплати. Сьогодні ми розглянемо їх детальніше.

Моя зарплата

Моя зарплата

Проект Моя зарплата стартував зовсім нещодавно. Сайт є частиною міжнародної дослідницької мережі, яка збирає зарплатну статистику в кількох країнах світу, головним чином на території СНД. Ви можете заповнити свою анкету (анонімно), а також взяти участь у тесті на пристосованість до кризових умов. Проект збирає інформацію щодо зарплат, однак поки не надає повної статистики по Україні – ви можете лише читати статті, присвячені праці та заробітку.

Лента зарплат

лента зарплат

Проект статистики зарплат відкрився на порталі ЛІГА.net також нещодавно – в серпні 2009 року. Наразі вся представлена статистика базується на анкетах, що були заповнені відвідувачами. Тому, чим більше їх стає, тим точнішою є сама статистика. Зарплата категоризована по сферам, регіонам України, та по посадам – можна подивитись, наприклад, яка максимальна зарплата у Харкові, або, яка середня зарплата маркетологів по Україні. Кожна опублікована анкета (анонімність зберігається) містить детальну інформацію про умови роботи – наявність окремого кабінету, машини, оплати зв”язку, і тому подібне. Ви можете підписатись на розсилку інформації по зарплатам, однак не рекомендую цього робити – якщо ви захочете відписатись, це буде досить проблематично.

Зарплаты на developers.org.ua

Середня зарплата в ІТ

Розділ із статистикою зарплат на сайті української спільноти девелоперів існує досить давно, і є чи не одним із перших подібного роду проектів. Його особливість полягає в тому, що статистика наводиться лише для ІТ-сфери, тобто для професій, пов”язаних з розробкою, версткою, дизайном, тощо. Сервіс збору зарплатної інформації також, як і інші, анонімний. Якщо судити про наведеним там графікам динаміки росту зарплат в ІТ-сфері, то вже з кінця літа-2009 ситуація почала покращуватись, у порівнянні з “ямою” взимку, у самий розпал фінансових негараздів.

Окрему групу серед таких проектів становлять розділи зі статистикою на найбільших рекрутингових порталах уанету.

Статистика jobs.ua

Статистика зарплат

Портал Jobs.ua пропонує переглянути зручну статистику по всім сферам діяльності, представлених у розділах Вакансії або Резюме. Також присутня категоризація по містам України.

Статистика work.com.ua

Статистика зарплат

Портал Work.com.ua, окрім аналогічного функціоналу, надає інформацію щодо динаміки росту кількості вакансій та резюме на своєму сайті. Так, розрив між ними потроху скорочується, але кількість резюме все ще в рази більша, ніж вакансій. Ще один цікавий момент – рівень зарплати у вакансіях зменшується, практично порівнюючись з рівнем зарплати, який люди вказують у своїх резюме. Це означає, що роботодавці перестали розкидати гроші на всі боки, і більш жорстко регулюють свою кадрово-фінансову політику.

Огляди на rabota.ua

Rabota.ua

Як такого розділу зі статистикою на порталі rabota.ua немає. Однак редактори проекту час від часу роблять детальний огляд ситуації на ринку зарплат, публікуючи свою аналітику в рубриці “Обзоры”. Огляди робляться як по окремим професіям, так і по містах України.

На сьогодні все. Чи користуєтесь ви даними проектами? Чи сильно відрізняється ваша теперішня зарплата від середньої по Україні?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*