Amazon приєднався до кампанії проти Google Books Search

Amazon приєднався до кампанії проти Google Books SearchНайбільший у світі інтернет-магазин Amazon.com виступив проти планів компанії Google оцифрувати мільйони книг для свого сервісу Google Books Search.

Amazon заявив, що запропонована угода внесе фундаментальні зміни до авторського права та порушить антимонопольне законодавство. Онлайн-магазин також сканує книги після отримання прав на це від власників, однак вважає, що вказана угода повинна бути відмінена рішенням суду, оскільки вона дозволяє Google оцифровувати книги, навіть якщо автори публікації не були знайдені.

Справа в тому, що компанія Google уклала угоду з Гільдією авторів, яка надавала першій право на сканування мільйонів книг для свого сервісу Google Book Search, а останнім – право на компенсацію. Дана угода коштувала Google $125 млн на оплату створення Реєстру авторських прав, де власники мали можливість зареєструватись та отримати компенсацію. Втім, цього тижня спливає термін, який відведено авторам книг для відмови від участі в оцифруванні їх книг. Словом, ті, хто не встигнуть відмовитись, не отримають нічого за оцифровку їхніх публікацій.

До руху проти даної угоди, окрім різних видавничих асоціацій в США, приєдналися такі ІТ-гіганти, як Microsoft, Yahoo!, Archive.org, а тепер – ще й Amazon. Всі вони об’єдналися в Open Book Alliance.

Тим не менш, Google відкидає критику у свою адресу. “Угода по Google Book Search вносить більшу конкуренцію в цей ринок, тому зрозуміло, чому наші конкуренти так борються за її відміну. Тим не менш, вона не є ексклюзивною, і якщо вона буде схвалена судом, то варто розширити доступ до мільйонів книг в США”, – мовиться в заяві компанії.

Слухання по даній справі призначено на 7 вересня.

via Reuters

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*