Виживання з повільним інтернетом: Посібник

Тим, у кого інтернет швидкий та стабільний, далі можна не читати. Дана стаття – короткий збірник засобів, з допомогою яких повільний інтернет вже не буде здаватися таким жахливим і нудним.

Зараз повільний інтернет вже скоріше рідкість, ніж правило, але він все ще зустрічається в Україні. Найчастіше це пропозиції мобільного інтернету від операторів GSM-зв”язку. Ваш мобільний телефон можна використати як GRPS (EDGE) модем. В такому разі максимальна теоретична швидкість інтернету складе 86 (236) Кбіт/сек. Не густо, тим більше що реальна швидкість зазвичай є меншою – вона залежить від кількох факторів: розміщення телефону у просторі, завантаженість мережі, віддаль до базової станції, та інше.

Щоб витиснути зі свого слабкого інтернет-з”єднання максимум, можна використати методи, що описані в цій статті.

Браузери. На малих швидкостях можливості браузерів відчуваються набагато яскравіше, ніж на великих. І навіть найменша перевага піде вам на користь. На даний момент Google Chrome – найкращий браузер для повільного інтернету. Він, хоч і завантажує все підряд, але ви можете бути певними, що всі інтерфейси та контент дійдуть до вас у первозданному вигляді. Особливо це стосується сайтів, де використовується AJAX та Javascript (Facebook, Вконтакте, та ін.).

Ще одним цікавим рішенням для вас буде браузер Opera в режимі Turbo. Якщо ви заходите на сайт, і свідомо знаєте, що він буде “важкий” – багато графіки чи контенту – то варто спробувати Turbo. Він не завантажує сайти напряму, а пропускає їх через сервери Opera і вертає вам у стисненому вигляді. Картинки можуть бути жахливої якості, але при такому інтернеті ви ж не картинки прийшли роздивлятись?

Flash. Ще одна проблемка для “щасливих” власників повільного інтернету. В основному вона полягає в тому, що різноманітні флеш-банери на сайтах завантажуються, навіть якщо ви їх не просили. За нормальних умов вам би було все рівно, але не цього разу. Використовуйте доповнення Flashblock для браузера Firefox, браузер Opera Turbo (там flash-об”єкти не будуть вантажитись, поки ви самі не схочете), або вимкніть флеш взагалі.

Базова станція

Розміщення. Тут особливих правил немає, оскільки сигнали проникають через стіни будинків – вам не доведеться сидіти надворі, щоб зловити сигнал. Звісно, це не стосується глибоких шахт, підвалів, куточків з товстезними стінами.

Інша річ, якщо покриття дуже слабке, аби зловити навіть простий GSM, не кажучи вже про інтернет. Тут вже бажано знати, де знаходиться найближча до вас базова станція оператора. Вони виглядають, як короткі білі панелі або круглі барабани. В містах покриття більш-менш стабільне, а от в сільській місцевості – ні. Базові станції в селах кладуть зазвичай на вершинах пагорбів, на додаткових конструкціях. Чим ближче ви до неї – тим стабільніший інтернет.

Спробуйте перевірити рахунок – під час виконання цієї процедури телефон буде намагатися взнати, де найближча БС. Можна ще спробувати прилаштувати до телефона металічний довгий дріт – подейкують, що це поможе зловити сигнал. Я пробував, але особливо великого покращення не вийшло :)

Час. Години найбільшого завантаження мережі можуть відрізнятися у різних містах і навіть районах. У когось це день, а в когось пік припаде на вечір, коли мережа буде зайнята голосовим обслуговуванням. У будь-якому разі найкраще вам працюватиметься після півночі :)

Майте також на увазі, що ноутбуки та мобільні телефони з увімкненим і постійно працюючим Bluetooth розряджатимуться набагато швидше, ніж зазвичай.

На цьому все. Якщо ви знаєте ще якісь хитрощі, пов”язані з повільним інтернетом – пишіть в коментарі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*