Блоготиждень №54

Після невеликої перерви у публікаціях аналітичних статей, Блогорідер повертається у своє звичне русло. За ці два тижні ви могли спостерігати перші записи з рубрики Новини – у ній в короткій та ясній формі я буду розповідати про світові та українські ІТ-новини. Ви не побачите там матеріалів, які вже розтиражовані та розжовані в інших онлайн-ЗМІ. Тому на сайті будуть або оперативні новини, або ж цікава аналітика.

Новини проектів

В рамках Lviv StartUp Club Session, який пройшов 15 серпня, було анонсовано кілька нових українських проектів. Серед них, зокрема, був FriendBuzz – український клон Твіттера. Сервіс пропонує так само створити власний мікроблог та читати записи друзів. Ще один з презентованих у клубі стартапів – Верташоп – сервіс по створенню власного інтернет-магазина за лічені хвилини. Верташоп візьме керування технічною частиною на себе, а ви будете зосереджені лише на продажах.

Ще на початку серпня визначилася доля цьогорічного київського Блогкемпу. Як повідомив Ярослав Ажнюк на сайті проекту, концепцію майбутнього заходу було знову змінено в силу теперішньої ситуації. Блогкемп переорієнтовується на ЗМІ і стане називатись MediaCamp Kyiv 2009. Найближчим часом нам обіцяють показати офіційний сайт івенту, який повинен відбутися в першій половині листопада.

8 серпня у Львові пройшла зустріч користувачів SEO-форуму Promolab – одного з найактивніших community України по розкрутці та просуванню. Шукайте записи у Твіттері за тегом #promolabevent, читайте тему на форумі та звіти у блогах (1, 2, 3, 4).

Новини блогів

Черговою темою для бурхливих обговорень у блогосфері стала етнографічна експедиція Україною, у яку вирушив відомий російський дизайнер Артемій Лєбєдєв. На сторінках свого ЖЖ, який читають тисячі людей, він оголосив про старт експедиції та запросив своїх читачів провести його у Києві, назвавши адресу. Кілька десятків людей зібрались на розі Дружби Народів та Товарної, аби побачити Кукусіка (авто, на якому Артемій буде їздити Україною, обліплене рекламою за тисячі доларів) та самого дизайнера. Фотозвіти можна знайти там же.

Компанія Mapia, яка стала одним зі спонсорів мандрівки, відкрила спеціально присвячений цьому проект – expedition.mapia.ua. На ньому із затримкою в одну добу транслюватиметься маршрут Лєбєдєва, а відвідувачі матимуть змогу рекомендувати найкращі місця України.

Андрій Рожило, який веде блог про інтернет-маркетинг, опублікував цікаві думки на тему політики та інтернету. В кінці можна переглянути вірусне відео про Юлію Тимошенко. Креативізм української політики, одним словом.

Повертаючись до теми відео: свіжі відеоролики на українському відеоблозі Vlogger.org.ua – довгоочікуваний трейлер до фільму Аватар Джеймса Кемерона, що вийде на екрани в грудні 2009 року, та альтернативна версія українського гімну –Славень (караоке). До речі, вересень – це сезон прем”єр ваших улюблених та давно очікуваних серіалів. Так, наступного місяця виходять продовження таких серіалів, як Доктор Хаус (6 сезон), Декстер (4 сезон) та Герої (4 сезон).

Не забуваємо про святкування восьмої річниці браузера Internet Explorer 6. 27 серпня, за пропозицією Олега Боженка, кілька сайтів, в тому числі і Блогорідер, закриють свої сторінки для відвідувачів з цього браузера. Ця акція повинна привернути увагу розробників, які все ще мучаться, придумовуючи хаки та абракадабри, щоб сайт не розлізався в ІЕ6. Ми кажемо – досить! Час перестати робити верстку для ІЕ6. Існують сучасні браузери, які нормально інтерпретують код, і не вимагають особливих технологічних рішень.

Новини ЖЖ

[info]none_smilodon роздратований з приводу поведінки любителів тваринок, які сліпо вірять у необхідність їх спасіння.

Була у нас така бабця в сусідньому будинку, ну ви знаєте такий типаж: двадцять штук шавок у квартирі, плюс ще півсотні на прикормці у дворі. … Що вони тільки з нею не робили, і говорили, і собак труїти намагались, і живодерів викликали, і в дурці пробували бабцю заперти, декілька разів били. А тій по*уй. Дуже вже вона песиків любила.

Денис Давидов ([info]didaio) повернувся до активного блоггінгу в своєму ЖЖ. В одному з дописів він розмірковує на тему наркотиків та журналістів:

Вчора у “Вікнах” на СТБ з’явився репортаж про купівлю наркотиків у нічних клубах Києва. Якась дівчина розповіла як вона це робить. За дві хвилини автор (до речі, цікаво його ім’я/прізвище) зумів двічі наголосити в кого ж купувати наркотики. А закінчується “новина” кадрами “розбивання” амфетамінової “доріжки” недитячих розмірів.

Корисний перелік компаній, що випускають генетично модифіковані продукти в Україні, можна знайти в журналі [info]radi_mishi.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*